מס' צפיות - 184
דירוג ממוצע -
איך לבצע השקעת נדל"ן ארוכת טווח - מאת אילנה דמארי
כיום יותר ויותר משקיעים אמידים, הן בעלי פורטפוליו מגוון והן אלו שעושים את צעדיהם הראשונים בשוק ההשקעות – בוחרים להשקיע בנדל"ן, זאת בעיקר משום היותו השקעה לטווח ארוך שטומנת בחובה תשואה סולידית נאה, גם אם לא מדובר בתגמול מיידי. במאמר שלפניכם נציג כמה טיפים שיסייעו לכם להבין כיצד לבצע השקעת נדל"ן אשר צפויה להשתלם לכם ככל שהשנים יחלפו.
מאת: אילנה דמארי 29/03/11 (19:31)

מאת : אילנה דמארי

כיום יותר ויותר משקיעים אמידים, הן בעלי פורטפוליו מגוון והן אלו שעושים את צעדיהם הראשונים בשוק ההשקעות - בוחרים להשקיע בנדל"ן, זאת בעיקר משום היותו השקעה לטווח ארוך שטומנת בחובה תשואה סולידית נאה, גם אם לא מדובר בתגמול מיידי. במאמר שלפניכם נציג כמה טיפים שיסייעו לכם להבין כיצד לבצע השקעת נדל"ן אשר צפויה להשתלם לכם ככל שהשנים יחלפו.

  • ערכו סקר שוק מקדים - לפני שתחליטו סופית באיזה נכס להשקיע - ערכו סקר שוק שיאפשר לכם לאמוד את הסיכויים מול הסיכונים. אל תסמכו רק על עצמכם - תשאלו מומחים שמכירים את שוק הנדל"ן, אל תתביישו לפנות לחברה שזהו תחום התמחותה (גם אם מחקר מסוג זה יהיה כרוך בהשקעה נוספת). בנוסף, בדקו את תחזיות ומדדי הפיתוח של הערים השונות ונסו לבחון את השאלה באיזו עיר צפויה להתרחש תנופת הנדל"ן הגדולה ביותר בשנים הקרובות כך שתהיו בין הראשונים להינות ממנה.
  • השקיעו בנכס שלכם - מעצם טבעו הנדל"ן הוא נכס ממשי שהשקעה כספית בו תביא לעליית ערכו. בניגוד לאג"ח או מנייה שהסיכוי שלכם כמשקיעים להשפיע על ערכה - קלוש, הרי שניתוב משאביכם לכיוון הנדל"ן שלכם - יכולה רק לסייע. כך למשל אם התגלתה לכם תקלה כלשהי בנכס - אל תזניחו אותה ותקנו בהקדם. יתרה מזאת, גם אם הנכס שלכם אינו זקוק לשיפוץ קונקרטי ברגע נתון - אל לכם לנוח על זרי הדפנה. חשבו על דרכים לשפרו ולהפוך לאטקרטיבי יותר.
  • הקפידו להיות מעורבים בבחירת האנשים שלהם תשכירו את הנכס - בין אם אתם משכירים דירה למשפחה ו\או משרד לחברה - עליכם לנסות ולעמוד על טבעם של האנשים שיבלו חלק בלתי נפרד מזמנם בנכס שלכם. עליכם לוודא כי אתם מפקידים את אחד הנכסים החשובים ביותר שלכם בידיהם של אנשים אחראיים שלא יגרמו לירידת ערכו.
  • היוועצו בעורך דין והכינו חוזה שכירות מפורט ומקיף - לא בכדי מקובל לומר כי עדיף להיזהר מבעוד מועד מאשר להצטער לאחר מכן. בכל הנוגע להשקעות לטווח ארוך, בוודאי ככל שמדובר בהשקעות נדל"ן - אמירה זו מקבלת משנה תוקף. אשר על כן בטרם תשכירו את הנכס שלכם לאדם זה או אחר, היוועצו בעורך דין שמכיר את התחום והכינו חוזה מפורט ככל שניתן אשר לא יותיר שום שאלה פתוחה לידי הגורל.
  • היו קשובים למגמות השוק - ברגע שכבר רכשתם את הנכס אותו בחרתם. הקפידו להמשיך ולעקוב אחר התפתחויות הנדל"ן באזור משום שסביר להניח כי במוקדם או במאוחר תוכלו להגדיל את היקף הנכסים שלכם באותו השטח. כך למעשה תוכלו לייצר הכנסה גדולה יותר. לצורך כך טפחו קשרים עם אנשים שמכירים את האזור ויכולים לספר לכם בכל רגע נתון המתרחש ועל הכיוון שבו נושבת הרוח.

אילנה דמארי - נדל"ן, כלכלה וייעוץ להשקעות

לקריאת מאמרים נוספים - אילנה דמארי

הכותבת היא אילנה דמארי ירמק - בנדל"ן, כלכלה וייעוץ להשקעות לפרטים נוספים : http://www.xn----zhcbld3aetvq7g.com/

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר