מס' צפיות - 155
דירוג ממוצע -
מבנים מפורסמים בעיר הרצליה
העיר הרצליה הוקמה בשנת 1924 ונקראה מהרגע הראשון על שמו של חוזה המדינה, בנימין זאב הרצל. לאורך השנים התפתחה העיר ממושבה קטנה שהכילה לא יותר מ-5000 תושבים לעיר משגשגת, מפותחת ויוקרתית שמונה כיום לא פחות מכ-90,000 תושבים. במאמר שלפניכם נתייחס למבנים החשובים והמוכרים בעיר החוף הפופולרית.
מאת: יזהר חכמוב 27/02/11 (15:04)

העיר הרצליה הוקמה בשנת 1924 ונקראה מהרגע הראשון על שמו של חוזה המדינה, בנימין זאב הרצל. לאורך השנים התפתחה העיר ממושבה קטנה שהכילה לא יותר מ-5000 תושבים לעיר משגשגת, מפותחת ויוקרתית שמונה כיום לא פחות מכ-90,000 תושבים. במאמר שלפניכם נתייחס למבנים החשובים והמוכרים בעיר החוף הפופולרית.

מוזיאון בית הראשונים - מוזיאון המציג בפני הקהל הרחב את דברי ימיה של העיר הרצליה. במוזיאון תוכלו להתרשם מתצוגה אור קולית מרשימה ביופיה ואף לגלוש באתר אינטרנט ייעודי בו תוכלו למצוא את סיפוריהם של מייסדי העיר.

מוזיאון הרצליה לאומנות עכשווית - המוזיאון שהוקם בשנת 1965 שוכן בבית "יד לבנים" בהרצליה ומשתרע על פני שטח כולל של כ-3000 מ"ר. במוזיאון תוכלו לצפות בעבודות אומנות, פסלים ותמונות הן מהארץ והן מחו"ל. בנוסף - מוזיאון הרצליה לאומנות עכשווית נתפס כאחד המוזיאונים המודרניים בישראל תוך התמחות בתחום הוידאו-ארט.

המרינה בהרצליה - המרינה הגדולה והמרשימה בישראל נמצאת בתחומי העיר הרצליה ומשתרעת על שטח של כ-500 דונם. בטיילת המרינה תוכלו למצוא מגוון רחב של מקומות בילוי ומסעדות המאוכלסים דרך קבע במספר רב של מבקרים - צעירים ומבוגרים כאחד. קניון "ארנה" המשוכלל אשר נמצא בסמיכות למרינה הופך את הבילוי של מבקרי המרינה לחוויה בלתי נשכחת.

המרכז הבינתחומי הרצליה - מכללה פרטית בניהולו של הפרופ' אוריאל רייכמן. כיום לומדים במכללה כ-6000 סטודנטים המתמחים במגוון רחב של תחומים לרבות ממשל, משפטים, כלכלה ומנהל עסקים ועוד. המרכז הבינתחומי נחשב לאחד ממוסדות ההשכלה הגבוהה המובילים בישראל וזאת בעיקר משום קאדר המרצים יוצא הדופן המלמד במכללה.

בית הכנסת הגדול - בית הכנסת הגדול של העיר הרצליה נמצא במרכזה של העיר ומשמש כבית תפילה עיקרי לאוכלוסייתה האשכנזית של העיר. המבנה שבו נמצא בית הכנסת כיום הוקם לראשונה בשנות ה-40 על ידי רב היישוב.

קניון שבעת הכוכבים - מרכז קניות משוכלל הממוקם בשדרות שבעת הכוכבים בעיר. הכנסותיו השנתיות של הקניון אשר הוקם בשנת 2000 עומדים על כ-70 מיליון ש"ח. בקניון ישנן שתי קומות מסחר המאכלסות כ-150 בתי עסק, מותגים ורשתות שיווק מובילים בנוסף, פועל בשטח הקניון קולנוע מרשת רב-חן.

אולם ספורט "היובל" - אולם הספורט הנמצא בשטחו של בית הספר התיכון "היובל" בעיר, משמש גם כאולמה הביתי של קבוצת הכדורסל "בני השרון" אשר משחקת בליגת העל הישראלית. לאורך הנשים נערכו באולם גם משחקי המכביה השונים.

בעיר פועל גם סינמטק מקומי שפתח את שעריו לציבור הרחב בשנת 2008

הכותב הוא יזהר חכמוב - מנכ"ל הרצל חכמוב ובניו - השקעות ייזום ובנייה בע"מ. זם נדל"ן - מתמחה בייזום פרויקטים יוקרתיים. לפרטים נוספים: http://sokolov.co.il/

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר