מס' צפיות - 220
דירוג ממוצע -
האם כדאי לי לשפץ את הבית?
פרוייקט שיפוץ בניין או דירה הינו טרטור לא קטן, ההתעסקות לפני ותוך כדי צורכת המון זמן, משאבים, הוצאות ומשבשת את סדרי החיים בתקופת השיפוץ.
מאת: ניצן אלסר 20/08/10 (23:14)

האם כדאי לי לשפץ את הבית?

פרוייקט שיפוץ בניין או דירה הינו טרטור לא קטן, ההתעסקות לפני ותוך כדי צורכת המון זמן, משאבים, הוצאות ומשבשת את סדרי החיים בתקופת השיפוץ.

גם לאחר קבלת הצעות מחיר והשוואות יתכנו הוצאות נוספות, כמו גופי תאורה, כלים סניטריים ועבודות נוספות שהתווספו תוך כדי עבודה. במהלך העבודות מסתובבים בין הרגליים אנשים זרים, ישנו רעש רב ולכלוך (גם כאשר הקבלן מנקה אחריו בכל סוף יום).

אבל אולי ההימור הגדול ביותר בפרוייקט שיפוצים הינו בחירת הקבלן, האם הוא ישר, האם איש נוח? האם נסתדר איתו? ואיך המקצועיות שלו?

 

אך לפרוייקט שיפוץ ישנה גם תמורה חיובית שהינה חלק בלתי נפרד מהמשוואה. חידוש ושדרוג הבית נותן תחושה רעננה ונינוחה. כמו כן שמירה ותחזוקה רצופה של הנכס לשם מניעת התבלות והחרפת המצב.

מנקודת מבט יזמית, השיפוץ מעלה את ערך הנכס. דירה משופצת יכולה להימכר ב 20% יותר משוויה לפני השיפוץ. בניין משופץ מעלה את ערך הדירות בכ 10%, תוספת מעלית מעלה את ערך הדירות ב 10% -30% בהתאם לקומה בה נמצאת הדירה.

דירות ישנות שקיבלתם בירושה מהסבתא לרוב גדולות מאד וממועטות בחדרים, שיפוץ יעיל לדירת שני החדרים של הסבא יכולה להניב דירת 3 ואף 3 וחצי חדרים, מתוכננת לצרכיהן של משפחות מודרניות ובכך לגרוף לכם רווח אדיר בעוד עלויות השיפוץ מתגמדות נוכח הרווח.

כמובן שלפני מכירת דירה מומלץ מאד לשפץ ולצבוע את הדירה, זה עוזר לא אחת לקבל את המחיר הרצוי ולמכור בפרק זמן קצר.

הכותב הוא קבלן שיפוץ חיצוני לבניינים ומבנים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר