מס' צפיות - 325
דירוג ממוצע -
נדל"ן חגיגת ההשקעה נגמרת?
כתבות רבות מדברות על ההשקעה בנדל"ן האמריקאי, ניצני ההתאוששות הכלכלית יחד עם זרימה של משקיעים אירופאים עלולה לשים קץ לחגיגה. האזורים להשקעה אטרקטיבית הולכים ופוחתים, משקיעים מוצאים עצמם נדרשים לשלם יותר בעבור נכס שנמכר לפני מס' חודשים ב30% פחות!
מאת: ppc-idoran 12/07/10 (15:34)

אחד המקומות שנחשבים לתוססים ומושכים היא דווקא פלורידה, אך גם שם צריך לדעת בדיוק היכן להשקיע.

  אז איפה בפלורידה כדאי להשקיע?

 

זה לא סוד שפלורידה היא המקום הלוהט כרגע בכל הנוגע לנדל"ן, אבל לא רבים יודעים מה הם הגורמים לכדאיות ההשקעה דווקא במדינה זו, ומעטים אף יותר יודעים מהן השכונות הספציפיות בתוך בפלורידה בהן כדאי להשקיע.

"תמיד צריך לזכור שלקנות דירה במיאמי זה בדיוק כמו לקנות דירה בתל אביב", מסביר עו"ד אופיר גמליאל,

מנכ"ל usil properties, "יש דירות ברמת אביב ובצפון, ויש דירות בתחנה המרכזית של תל אביב".

 

התנאים יוצאי הדופן שנוצרו על ידי המצב הכלכלי הייחודי בארה"ב מספקים הזדמנויות השקעה רבות למשקיעים עם יד על הדופק. " ראשית, בעקבות משבר הסאב פריים הנדל"ן במיאמי נפגע והיום אנחנו רוכשים נכסים ב-1/3 מעלות הבנייה. המערכת הבנקאית לא עובדת ולכן המחירים הללו כל כך נמוכים. אם בארץ היית צריך לקנות דירה ב-100% הון עצמי - אף אחד לא היה רוכש, ולכן זה הזדמנות של פעם בדור. וזה חלון הזדמנות שלא ישאר לנצח , מספיק שהבנקים יחזרו להלוואת כספים והחגיגה תגמר".

 

אבל על מנת להשקיע ולהרוויח, לא מספיק לדעת שפלורידה היא המוקד. הסוד הוא בידע מדוייק לגבי הרכישות המתאימות. "ישנם מספר איזורים אטרקטיביים" ממשיך גמליאל, "באזור מיאמי - סאות' ביץ', בפרברים - פורט לודרדייל, הוליווד, סאן ריז ופמברוק. הירידה במחירים באזורים אלו היא ירידה של כשבעים אחוזים. מדובר בשכונות חדשות, עד חמש שנים, עם בריכות, שמירה, אגמים וגולף".

 

 

בעקרון מה שמייחד את הנכסים הללו הוא מיקומם בפרט עקב התנועה החיובית של דיירים חדשים לשכונות אלו, מה שקורה בפועל הוא שהשוכרים הפוטנציאלים עדיין מחפשים להתגורר בנכסים הקיימים, נוצר מצב אבסורדי בו הביקוש לשכירות עלה ביחס שאינו משתווה למחיר הנכס. יחס זה יתוקן בהמשך הדרך ככל הנראה עקב עליה במחיר הנכס עצמו, הווה אומר שהנכסים האלו רק יעלו ולכן ההשקעה בהם מאוד כדאית. חשוב לציין גם שבגלל העובדה המצוינת לעיל הצפי למימוש ההשקעה ברווח הוא בזמן קצר יחסית.    

הכותב הוא מנהל קמפיינים ומנהל שיווק בחברת ppc-idoran המתמחה cבשיווק ופרסום ברשת האינטרנט , בוגר מכללת אדיסון ארה"ב ומרצה באונבירסיטת פרלי-דיקנסון ניו-ג'רזי

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר