מס' צפיות - 489
דירוג ממוצע -
בניית אתרים חידושים אחרונים
תארו לכם שיש אתר שברגע שהגולש צופה בו, נשלחת אליו יד ומושכת אותו פנימה. כמה הייתם רוצים אתר כזה? כמה הייתם מוכנים לשלם? טוב אז נכון להיום עוד לא המציאו אחד כזה אבל מפתחי joomla בהחלט מוצאים את הפתרונות לאתר כמעט כזה.
מאת: ppc-idoran 09/06/10 (12:15)


אתרי אינטרנט תמיד היו ועדיין הינם "השער" או ה"דלת" של החברה או העסק לעולם הוירטואלי. חדשות לבקרים מנסים מפתחים ומתכנתים לבנות את האתר האולטימטיבי לעסק. כמובן ככל שהדלת שלנו תראה טוב יותר , מעניינת יותר,מקצועית יותר ועליה שלט מסביר פנים יותר גולשיםירצו לפתוח אותה ולהכנס. אחת הבעיות המרכזיות היא שברוב האתרים אין אינטראקטביות מלאה עם הגולש מכמה סיבות כאשר העקרית שבהן הינה כספית.


רוב האתרים היום גם בנויים על קונספט דיי אחיד מבחינת מבנה האתר , התפריט של האתר, הגדרת המאמרים התמונות והמדיה האחרת שבו. בעצם כולם כל כך דומיםשכגולש זה דיי משעמם. 


לאחרונה יצאו לשוק בניית האתרים תכנותים של מודולים שונים המגדירים מה זה אתר אינטרנט מחדש.אחד השינויים העקריים נובע משינויי הקונספט הקיים בתפריטי האתר , הנראות שלהם והמסוגלות שלהם לאינטראקטיביות דו כיוונית.


באתרים החדשים קיימים כמה מודולים /תוכנות חדשים המאפשרים למשתמש (מנהל האתר) להפוך אותו לאינטראקטיבי באופן מלא .


מצגת תפריטים(לשוניות) אם עד היום אנו נתקלים בתפריט "רגיל" פחות או יותר עליון,צדדי,פלאשי וכו'.. המהות עדיין אותה מהות. כאשר אנו לוחצים על כותרת או לשונית בתפריט היא מעבירה אותנו לדף הנושא(מאמר,גלריה,מוצר,וכו..) באתרים החדשים התפריט שונה לחלוטין , ועמידה על לשונית אינה מובילה חד משמעית אל המטרה אלא משאירה את הגולש בתחום האופציות של אותה לשונית.הווה אומר,שמעבר ליעד נפתחים גם מודולים אחרים כגון:וידאו,תגובה,שיתוף,או שינויי

 


תגיות מאמר: אם עד היום הנושא הזה היה שמור רק לאתרי תוכן או לאנשי seo לא עוד! התוכנה מספקת שירות תגיות אוטומטי לביצוע מאמר בצורה נכונה לקידום האתר.


תגובות גולשים דרך רשתות חברתיות: מודול השיתוף הקיים בעצם הורחב לרמת תגובה המופיעה באתר ובדף המגיב בפייסבוק או טוייטר


דפים מוכמנים(נסתרים)יש מידע אותו בעל האתר מעוניין להציג רק ברמות מסויימות של גולשים או משתמשים, לצורך כך מאופיין האתר החדש בתוכנת "הכמנה"כלומר-יש לך אישור? בוא ואפתח לך את הדפים הנוספים אותם אתה יכול לראות.

 

אינטראקטיביות מלאה: הגולש רוצה להרגיש שהוא חלק מהאתר,שהדעה שלו חשובה ושהשאלה שלו גם. תוכנה חדשה מאפשרת את כל זה תוך התייחסות אוטומטית לשאלות במתקונת תשובה מיידיתהצגת דירוג גולש והצגת הסקר הממוצע לכל האתר עד לרמת המשפט הבודד.(עדיין נשמרת האפשרות למנהל האתר למחוק תגובות,כפי שהיה עד היום)


מודול מאמרים/וידאו/תמונה משולב: אם עד היום היינו צריכים לצפות בסרטון ע"י לחיצה (בן אם הוא מופיע בנפרד או כחלק ממאמר) הרי שהמודול הזה משלב בין כולם בצורה מושלמת כאשר הסדר נקבע ע"י מנהל האתרבאם לא נקבע סדר יציג המודול בתחילה את המאמר בשילוב עם התמונה ויריץ מקטע קטן מהסרט (רנדומלי) וכך חוזר חלילה עד לבחירת הגולש.


עיצוב: למרות שאין הרבה מה לחדש בעיצוב (כל מעצב על פי אופיו וכישוריו) הרי שגם כאן הקונספט שונה ואנו למדים כי האתרים החדשים בארה"ב לדוגמה מעוצבים בקוים שונים מהמקובל.


מצגת גלריה/תמונות תלת ממדית - עוד חידוש או לא בדיוק חידוש כי אם שידרוג הוא נושא המצגת התלת מימדית של התמונות המשולבות בכותרות ובאיכות hd.


חשוב להבין כי מכל הבחינות אכן מדובר בחידושים,כיום רק חברות בודדות עוסקות בבניית אתרים ברמה המפורטת.


שורה תחתונה מחיר.
מפליא אבל למרות הכל ובעיקר בגלל העובדה כי תהליך הפיתוח הושלם והמודולים מוצעים למכירה (חלקם אף ניתנים בחינם למתכנתים)דווקא הוזלו מחירי האתרים בסגנון הנ"ל . מחיר לאתר הכולל את כל המרכיבים שצויינו (לא כולל עיצוב מיוחד) יכול לנוע בין 7,000 ש"ח עד ל 14,000 ש"ח כך שהתמורה בעד ההוצאה היא פי כמה.    

הכותב הוא מנהל קמפיינים ומנהל שיווק בחברת ppc-idoran המתמחה cבשיווק ופרסום ברשת האינטרנט , בוגר מכללת אדיסון ארה"ב ומרצה באונבירסיטת פרלי-דיקנסון ניו-ג'רזי

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
קצת יותר פירוט מקצועי בבקשה
ירון סטריקר 10.06.10 (10:38)