מס' צפיות - 1159
דירוג ממוצע -
הרווק גיא גיאור- הגמר- ההבדל בין דפנה לנטלי
ניתוח של יועצת ארגונית
מאת: עדית- יועצת ארגונית 13/05/10 (16:53)

נטלי ביישנית. כל הזמן עסוקה בלדבר על הקשר ולא לחיות את הקשר. חסרת בטחון, ומביעה את זה כל הזמן בתקוה לקבל איזושהי הצלה ממנו. לא בטוח שהוא האביר שמוכן להציל מישהי בכלל.

דפנה לא חסרת בטחון, היא מדברת על עוד דברים. היא מסרבת להסתנוור בקלות. לכן יותר מעניינת.

הוא אמר "יש משהו חסר", וזה נכון. היתה כל הזמן סקסית, ולא מעניינת. ללא תוכן. פחדה להיות מי שהיא, לכן היתה סקסית. היא לא השתחררה לרגע. אם היתה משתחררת היתה מראה את הצדדים המעניינים שלה- החיקויים וכד'. הפחד לא להשיג אותו ניהל אותה והביא לההפך הגמור. היא בחורה יפה עדינה ואצילית. יש לה חוש הומור. במקום זה היתה עסוקה רק בפחד. לא היתה עסוקה במי הוא גיא, ובלנהל שיחות מעניינות. דפנה היתה הרבה יותר קלילה במובן זה. נטלי, כמו כל שאר המתחרות היתה ממש אחוזת חרדה. כמו כל שאר המתחרות, במקום לפתות אותו רגשית, היא התעסקה כל העת בלדווח לו מה היא מרגישה, וזאת למרות שהתנאים שהיו בתוכנית לא איפשרו היכרות שתביא לעוצמה כזו של אהבה כמו שהיא פיתחה (וכן קודמותיה). נטלי והשאר הסתכלו עליו מלמטה. דפנה הסתכלה עליו ישירות

כשווה אל שווה. אתה לא יכול למכור משהו בתחנונים, אתה צריך לציין את יתרונות המוצר, ועד כמה הוא מתאים לקונה הפוטנציאלי. לנטלי היו כל היתרונות, אבל היא לא התייחסה אליהם כלל. להפך, היא היתה עסוקה בדברים שנראו בעיניה כחסרונות כמו ההבדל הכלכלי בין משפחתה למשפחתו- מה זה קשור? גם דפנה יכולה היתה להסתכל על מגרעותיה ולהדגישן- היא גבוהה ממנו, שטוחה למדי, ולא יפה כמו נטלי. אבל היא לא התעסקה במגרעותיה כלל. בכל טקס ורד היתה עונה על שאלת הורד ב"אסכים", כשהשאר נמרחו עליו. היא גם העזה להגיד לו ש"יש לה מחסום". מבחינת שפת הגוף לא היה לה שום מחסום, אבל מבחינה ורבאלית היא שידרה מסר הפוך, ובכך תעתעה בו. היא היחידה שהעזה לתעתע. זה היה ילדותי וטפשי, אבל זה עבד מול כל השאר שנפלו לרגליו (ורק בשל צורתו החיצונית או הכריזמה שלו).

אין לנטלי מה להתאכזב- היא לא הכירה אותו כלל ממילא. היא היתה מאוהבת בפיקציה, כמו כל השאר.

גם הוא מאוהב בפיקציה. אין ביניהם שום דבר עמוק ומעניין. הוא מאוהב בה כי היא מתעתעת, והיא - אותו הדבר.

ובפרק הבא- כשהוא ישוחח עם נטלי, פתאם תגיח ממנה נטלי המרשימה- רצינית, שואלת שאלות, מביעה את עצמה בצורה מעניינת. כי כעת כבר ממילא אין לה להפסיד. חבל . עדיף היה לה לקחת "רגיעון" לפני כן ...:-)

 

בברכה,

 

עדית ג'אנה

יועצת ארגונית

התמודדות עם קשר מתעתע- http://www.lila.co.il/users/adit/37?l=hebrew

הכותבת היא עדית ג'אנה- יועצת ארגונית בעלת 2 M.A. בתחומי מדעי ההתנהגות. מייעצת למתמודדים עם בריונות נפשית בעבודה ובבית הספר, וכן תומכת במתמודדים עם בן/בת זוג מתעתעים רגשית. 050-7220126.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
אהבתי כל מילה. נטלי שלנו הידד. ל"ת
ניצן 19.05.10 (12:38)
2.
הבהרה של מה שכתבתי פה
עדית ג'אנה 24.05.10 (14:21)