מס' צפיות - 344
דירוג ממוצע -
בניית אתרים
כולם עכשיו להתעורר! האינטרנט שולט בחיינו אמרנו כבר? כאשר אנו מדברים על בניית אתרים על מה אנחנו חושבים? אם חשיבתנו מסורתית הרי שההקשר הינו תחום הקשור בעסקים או חברות ברשת האינטרנט.
מאת: ppc-idoran 25/04/10 (13:48)

 אם כך יש לצאת מקיבעון זה, תחום בניית האתרים התפתח עד כדי כך שבעצם הגבולות היטשטשו לחלוטין.

היום, אף אחד לא ירים גבה אם מר ישראל ישראלי ירצה להקים אתר לבתו בת ה8. למעשה תחום זה כל כך נרחב ומגוון שרק דרך חיפוש התוצאות בגוגל אנו למדים על למעלה מ7 מליון!!

אתרי אינטרנט נחלקים לקבוצות ראשיות ומשניות אשר גם כאן הגבולות כבר אינם ברורים והשילוב בין קבוצה זו ואחרת יוצר תת קבוצה. בכל אופן ניתן לחלק את אתרי האינטרנט לקבוצות כדלהלן:

אתרי תדמית

אתרי תוכן

אתר מכירתי

אתרים דינאמיים

אתרי פלאש מלא

אתרים בעיצוב אישי

אתרי תבנית

אינדקסים

פורטלים

 

אתרי תדמית: אתרים המציגים תדמית כלומר: אתר המייצג את בעל האתר באופן תדמיתי בדרך כלל על מנת להביא לידיעת הגולש את רוב המידע על העסק ושירותיו באופן אחיד ומוכר. באתר ימצאו פרמטרים קבועים המסודרים באופן כמעט זהה לאתרים אחרים (מאותה חברה).

 

אתרי תוכן:אתרים המוגדרים כמכילי תוכן רב המשתנה ומתחלף באופן תדיר בזמנים קבועים או לא קבועים כגון : אתר חדשות,אתרי מידע ואתרי מאמרים. הפרמטר החשוב באתרי תוכן הוא בעצם מערכת הניהול וממשק השימוש באתר.

 

אתר מכירתי: מוגדר כשמו – אתר המכיל אופציה בטוחה לרכישת מוצרים באינטרנט באמצעות דרכי התשלומים המקובלות והבטוחות.

 

 

אתרים דינאמיים:אתר הכולל בתוכו מערכת לניהול דינאמי כאשר מערכת זו מאפשרת שינויי,הוספת תכנים,עמודות,לשוניות ובאנרים על פי הרשאות המשתמש. בדרך כלל רצוי כי המערכת תהא קלה לשימוש ופשוטה לתפעול.

 

אתרי פלאש מלא: פלאש הינה תוכנת אנימציה היוצרת תזוזה בתמונות או טקסט. אתרי פלאש מלא הינם למעשה אתרים המכילים תמונות ולא דפי טקט "קריאים" למנועי חיפוש. עקב סיבה זו ישנה רתיעה מעיצוב אתר פלאש מלא היות ואתר זה כמעט ואינו מקודם במנועי החיפוש. האופציה הקיימת היא פשוט שילוב של פלאש חלקי באתר מסוג אחר. אתרי פלאש מלא לא ניתנים לשינוי הם קבועים ונחשבים "טיפשים" אך ברוב המקרים עיצוב האתר , היופי ואיכות הפלאש מכפרת על המגרעות המצוינות כאן.

 

אתרים בעיצוב אישי: אתרים אלו כשמם כן הם,אתרי עיצוב אישי יקרים יחסית היות והחברה הבונה מתכנתת תבנית חדשה ומעוצבת אישית לבעל האתר. הפוך מאתרי תבנית אשר כל שנותר הוא לעצבם , באתרים בעיצוב אישי יש לתכנת הכול מ א-ת ולבנות אתר שונה וייחודי שאין שני לו.

 

אתרי תבנית: בדיוק כשמם-החברה הבונה משתמשת בתבנית קיימת לאתר , השוני הינו בטקסט,תמונות ומצגות .

 

פורטלים: אתרי פורטל הינם אתרים המכילים מספר רב של עסקים או כמות תוכן רבה העוסקים באותו תחום או בתחום דומה. ישנם אתרי פוטלים "פתוחים" כאשר הגולש יכול להעלות טקסט או תמונות בנושא.

 

אתרי אינדקס: אינדקסים הינם למעשה "ספר טלפונים /ספר עסקים אינטרנטי. האינדקס מכיל מספר עסקים מפרסמים ויכול לעסוק במספר תחומים רבים בחלוקה לפי קטגוריות.גם כאן ישנם "פתוחים" וישנם נעולים.

 

ביטויים אשר נהוגים בעולם בניית האתרים כוללים:

ממשק ניהול

אכסנה

שרת

דומיין

כותרת

אפיון

מילות קישור

קידום

עיצוב

טקסט

Unicode

מודול

 

ממשק ניהול: הינה למעשה תכנת הניהול לבעל האתר או למנהלי האתר . אופי ואפשרויות הניהול נקבעות על פי ההרשאות שניתנות לכל משתמש.

 

אכסנה: אחסנה/אחסון/החסנה או אכסון אותה כוונה – אכסנה מלשון אכסניה כלומר רכישת מקום לאתר ברשת האינטרנט .

 

שרת: אתרים מאוכסנים על שרתים המוגדרים כשרתי אינטרנט, השרת יכול להיות ממוקם פיזית בכל מקום בעולם.

 

דומיין: דומיין הינו למעשה כתובת האתר באינטרנט לדוגמה : www.ppc-idoran.co.il

 

כותרת: הינה כותרת האתר ושמו כפי שהוא מופיע במנועי החיפוש , לדוגמה : לדומיין הנ"ל ניתן להוסיף כותרת –בניית אתרים/קידום עסקים וכו'.. במנוע החיפוש גוגל הכותרת תופיע ראשונה בכחול ואילו כתובת האתר בירוק.רצוי שכותרת האתר תהא זהה ומתארת את תחום האתר .

 

מילות קישור: הן למעשה המילים הרלוונטיות לאתר באתר ppc-idoran מילות הקישור הינן רלוונטיות לתחום העיסוק שהוא בניית אתרים וקידום עסקים לדוגמה.

 

אפיון: למעשה פעולה המאפיינת את האתר בהשתתפות מעצב האתר ו/או מתכנת . באפיון נקבעים הפרמטרים באתר כולל סגנון העיצוב,מספר הדפים,התוכנות באתר,ואופי האתר.

 

קידום: קידום האתר בדפים במנועי החיפוש במילת או מילות הקישור והתחומים הרלבנטיים.קיים גם קידום פרסומי שהינו קידום במילות מפתח הנרכשות במכרז ובתשלום לכל כניסה לאתר דרך הפרסום.

 

עיצוב: עיצוב האתר על פי דרישות לקוח ואפיון מקדים של לקוח מול מעצב ומתכנת.

 

טקסט: הטקסט למעשה הינו המלל באתר-פונטים-גודל וצורת הטקסט נקבעים כבר באפיון האתר.

 

Unicode- באתר קיימים מספר קודים המאפיינים את נראות האתר וכיצד הוא יופיע ובאלו מילים.

 

מודול: מודולים הינם תוכנות תבנית אשר מיושמות באתר והמאפשרות שימוש בתוכנות כגון: תוכנת פלאש,מנוע חיפוש,הדחה/הזזה של תמונה וכו' וכו'..

 

בניית אתרים לאן?

לאחר שהבנו קצה המזלג את תחום בניית האתרים, לאן עוד אפשר להגיע? באינטרנט אנחנו תמיד מנסים לראות קדימה, התממשקות האינטרנט עם שאר התחומים בחיינו קרובה מתמיד. טלפונים, טלביזיה, בידור,אוכל,משחקים הכול כבר קיים השלב הבא הינו ככל הנראה שילוב של כל הנושאים יחד. בעתיד נוכל לצפות בחדשות תוך כדי שיחה עם חברים שליטה מלאה בחשמל הבית והזמנת סרט וארוחה און-ליין.ומה עם בניית אתרים? טוב אנחנו כבעלי המקצוע נמצא את הפתרונות והכלים לכך. אתר אינטרנט כבר לא יהיה רק אתר אלא דרך לחיות ולהיות נוכח בעולם הווירטואלי ההופך מציאותי יותר מהמציאו

הכותב הוא מנהל קמפיינים ומנהל שיווק בחברת ppc-idoran המתמחה cבשיווק ופרסום ברשת האינטרנט , בוגר מכללת אדיסון ארה"ב ומרצה באונבירסיטת פרלי-דיקנסון ניו-ג'רזי

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר