נפלאות הריצוף באבן
בעידן בו נושא ריצוף הבית תופס תאוצה כסיפור סינדרלה מסביר דודו ניב, מנכ"ל מילסטון על שימוש בסוג הריצוף העתיק ביותר האבן הטבעית הכובש כל בית ומהווה את הטרנד העכשווי

 

 

קורותיה של הרצפה בעיצוב הבית מזכיר את סיפור סינדרלה: בעבר היתה הרצפה עלמה נחותת מעמד, המשרתת נאמנה פריטי עיצוב שונים ולא זוכה לתמורה הוגנת בעד עבודתה; אך היה זה רק עניין של זמן עד שיהיה מי שיביט מטה ויגלה את הפלא הנסתר תחת רגליו. ריצוף הוא פונקציה של עיצוב כולל, ויש להתאימו לאווירה, לריהוט ולשאר פריטי הבית. הבחירה בסוג הרצפה אינה החלטה קלה. טרנד החזרה לטבע העלה את יוקרתם של חומרי ריצוף טבעיים, כמו אבן, צפחה, פרקט טבעי ושיש, אולם למרות שחומרים טבעיים נחשבים לעמידים יותר (לא בדיוק נכון), הרי שהשימוש בחומרים מלאכותיים - pvc, פרקט סינתטי, גרניט פורצלן, קרמיקה ועוד - עדיין נפוץ מאוד. כך או כך, סוג הרצפה הנבחר יגדיר את קו המתאר הכללי של הבית: פסיפס (אבן) צבעוני, ייצור אווירה בניחוח עתיק, רצפת עץ תתרום לתחושה חמימה ורצפת שיש איטלקי תשדר מראה אלגנטי ומכובד.

 סוג הריצוף העתיק ביותר, שמקבל(ת) התייחסות מודרנית מחודשת הינו האבן טבעית. האבנים הטבעיות מעובדות בצורות רבות - מאבן מכובסת בסגנון עתיק (מכובסת) בגימור מט עם פאות שבורות, ועד מוצר מבריק עם פאות ישרות. דרגת הברק נקבעת על פי הטיפול שמבצעים על האבן. הסגנון המוביל כיום הוא מט מלוטש, המשקף קו פשוט ונקי.  אך היא נחשבת ליקרה. האבן סופגת נוזלים, אך משום שהיא מגיעה בגוונים שונים, . האבן הטבעית היא כמעט החומר היחיד שניתן לחדש אותו על הרצפה עצמה, ובניגוד לחומרים אחרים, התיישנותה מוסיפה לה יופי מיוחד. האבן מכניסה לבית אווירה חמימה בנוסף, ומגעה נעים מאוד לרגל יחפה.

"בעידן הגלובליזציה", אומר דודו ניב, מנכ"ל מילסטון, החברה המובילה בישראל בקו מוצרי האבן,"מחצב האבן הטבעית מגיע כמעט מכל העולם, אך מבחינת חוזק ועמידות, האבנים המתאימות ביותר מצויות דווקא בישראל".  בין האבנים הצבריות ניתן למצוא מצפה צהוב או אפור, וחלילה וחברון על סוגיהן השונים. אלו אבנים איכותיות המתאימות לאקלים הישראלי, מבחינת חוזקן ועמידותן. היבוא מחו"ל הינו בעיקר מחו"ל הולכות חזק האבנים הטורקיות: דליקטו, אנאיס קרם ואבן טורקית קלאסית, וסי קרם ואבן הקרמה מרפיל מספרד.  

 

 

הכותב הוא PEB חברה ליחסי ציבור מקצועי באינטרנט, מומחים ליחסי ציבור, המתמחים במיתוג אישי ועסקי באינטרנט.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר