מס' צפיות - 275
דירוג ממוצע -
חיתולים למבוגרים
יש דברים שלא מדברים עליהם ואחד מהם הוא השימוש בחיתולים למבוגרים. על חיתולים למבוגרים ולמי הם מיועדים
מאת: אופיר ורדי 13/04/10 (12:27)

תופעת אי שליטה על הסוגרים יכולה להופיע גם אצל אנשים צעירים עקב בעיה רפואית כלשהי, אך היא נפוצה במיוחד בקרב אוכלוסיית הקשישים הסיעודיים כאשר מחקרים מראים כי אחד מתוך שלושה קשישים סובל מתופעת האי שליטה על הסוגרים.

 

תופעה זו יכולה לנבוע ממספר סיבות - החל מצניחת אגן אצל נשים, התנוונות שרירים, אי שליטה לאחר ניתוח ועוד. התופעה נפוצה בייחוד אצל קשישים הסובלים מחוסר ניידות בין אם בשלבים מתקדמים של מחלת האלצהיימר, קשישים סיעודיים המרותקים למיטה או לכיסא גלגלים ועוד. כאשר אדם אינו יכול לשלוט במתן שתן או צואה, נוצרת תחושת מבוכה, אי נעימות ולחץ - כל יציאה אל מחוץ לבית ושהייה במקומות ציבוריים מלווה בחשש שהתופעה תתרחש בציבור.

בעקבות המודעות לתופעה ניתן למצוא כיום יותר ויותר מוצרי ספיגה אשר נועדו להתמודד עם אי שליטה על הסוגרים ולהעניק למשתמשים בהם תחושת ביטחון שתאפשר ניידות ושמירה על איכות חיים. מוצרי הספיגה כיום מגוונים וכוללים פדים סופגים, תחתוניות וגם חיתולים למבוגרים שהפכו לאחד ממוצרי הספיגה הנפוצים ביותר. כל אחד ממוצרי הספיגה ניתן להתאמה למשתמשים בהם, בהתאם לגודל התופעה ותדירותה.

כל אדם הסובל מאי שליטה על הסוגרים ומעוניין להשתמש בחיתולים למבוגרים יכול להתאים את החיתולים באופן אישי בהתאם לסדר יומו, לתדירות הבעיה ולמבנה גופו כמו בחיתולים לתינוקות -ההפרשות נספגות בחיתול והופכות לג'ל וכך העור נשאר יבש ונמנעים גירויים ופריחות.

בדומה לחיתולי תינוקות או פדים לנשים, גם חיתולים למבוגרים מגיעים בהתאם לכמות הספיגה הרצויה. ניתן כיום לרכוש חיתולים ליום, ללילה וחיתולים לספיגה מוגברת. את כמות הספיגה הדרושה רצוי להחליט בהתאם לתדירות התופעה, להבין האם התופעה מופיעה משך כל שעות היום ובהתאם לתדירות שבה מחליפים את החיתול.

את מרבית החיתולים ניתן להחליף כל 8 עד 12 שעות, אך מומלץ ליצור סדר יום קבוע על פיו יקבעו זמנים בהם מחליפים את החיתול כמו בבוקר, לאחר ארוחות ולפני השינה. אחת הבעיות המופיעות עם שימוש קבוע ומתמשך בחיתולים היא תפרחת חיתולים והיא מתבטאת בגירויים ואדמומיות הנגרמים לעור הנחשף ללחות ורטיבות ואינו מקבל מספיק אוויר. על מנת להימנע מהתופעה מומלץ לדאוג שלא להשאיר חיתול מלוכלך זמן רב מדי ולדאוג לנקות את המקום ולהשתמש במשחות למניעת גירויים בעור.

חיתולים למבוגרים מאפשרים לנו להמשיך לחיות ולשמור על איכות החיים מבלי לחשוש לצאת מהבית ומבלי לחוש מבוכה וחוסר נעימות. כל מה שנשאר הוא רק להתאים אותם לצרכינו ולהמשיך בסדר היום ללא הפרעה.

 

המאמר בחסות מרכז מידע גיל הזהב - חיתולים למבוגרים ואתר חיתולים למבוגרים נקודה קום.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר