מס' צפיות - 788
דירוג ממוצע -
טבעות אירוסין-טרנד התופס תאוצה בארץ
קמתי לקנות טבעת יהלום לזוגתי,גיליתי עולם אשר אינו מוכר לי עוד גילית כי טרנד טבעות היהלומים תופס תאוצה בישראל בכל הקשור לטבעות אירוסין. חשבתי להביא חלק מ"סודות המקצוע" וכך לאפשר לקורא המחפש,לעמוד על שלו ולהתמקח מתוך נסיון וידיעה.
מאת: ppc-idoran 08/04/10 (14:27)

בחיפושיי המפרכים אחר טבעת אירוסין קיבלתי המלצות רבות ומגוונות , אחת מהן הייתה של חבר ידוען שאת שמו לא אזכיר, אך הוא הפנה אותי לחנות במתחם הבורסה ברמת גן, אשר בה חיכה לי המעצב והבעלים – יצחק ששון. החנות היוקרתית ממוקמת בקומת הלובי של מלון שרתון סיטי טאוור . את האמת? אנני מבין גדול ביהלומים ומעולם לא רכשתי טבעת יהלום. כנראה שאת חוסר הנוחות מול מחירים הנעים בין אלפי שקלים לעשרות ואף מאות אלפי שקלים , הפגנתי תוך כדי עמידה לא נינוחה ומבע מפוחד של אדם אובד. לשמחתי,ואולי במקרה נכח שם מעצב הבית או הבעלים,אנני יודע אך ביחס חם ובמקצועיות רבה, הסביר וביאר מר יצחק ששון לגבי אלמנטים שונים המרכיבים את הקנייה. והנה חלק מדברי הנ"ל אשר הפגין בקיאות מרובה בנושא: לדוגמה: תקציב טבעות אירוסין הינו אישי, ישנם המחשבים אותו כשתי משכורות חודשיות וישנם שאינם מחשבים כלל. בכל מקרה, המומחיות של בעל עסק כזה, היא שאתה בתור לקוח תבצע קנייה מושכלת של טבעת אירוסין שתפיל את הגברת מן הרגליים. (חובה עליי להצהיר כי רק חפשתי סיבה לברוח, אך מששמעתי שאין מצפים ממני להוצי אלפי שקלים מייד ,נרגעתי והמשכתי להקשיב) ועוד הסביר ופירש כי בבחירת היהלום, ישנם 4 גורמים המשפיעים על המחיר ועל מראהו החיצוני, הם מכונים באנגלית ארבעת הC. Clarity, Cut, Carat, Color. רמת הבהירות (Clarity) נמדדת על פי מספר סימני הרבב שביהלומים, מרביתם – אינם מושלמים וככל שישנם יותר סימני רבב, איכות היהלומים של טבעות האירוסין יורדת. דעו לכם כי עצם ידיעה זו יכולה להוזיל לכם את עלות העסקה בעשרות אחוזים. החיתוך (Cut) ישנם כמה סוגי חיתוך של טבעות אירוסין הידועים בקרב אמני הצורפות וביניהם: חיתוך פרינסס – יהלום טבעת אירוסין בצורה מרובעת ובעל פינות מחודדות. חיתוך ברקת (אמרלד) – אשר חיתוכו נעשה בצלעות משולשות ומעניק ליהלום מראה מיוחד. חיתוך מרקיז – אשר מעניק מראה גדול יותר ליהלום בטבעת האירוסין. חיתוך אשר – חיתוך זהה לאמרלד אך צורתו מרובעת. חיתוך הכרית – כשמו כן הוא, מרובע בעל פאות ארוכות ופינות מעוגלות. חתוך קורן – אשר צורתם מחודדת ומשולשת לעיתים. צבע היהלום (color) ישנם דירוגים שונים בכדי לבחור את רמת הצבע ליהלום טבעת אירוסין כאשר D הוא הגבוה מביניהם ונמוך ביותר הוא Z. מומלץ לרכוש יהלומים מדרגת J ומעלה. משקל היהלום (Carat) קאראט אחד שווה לחמישית גרם. משקל היהלום הוא הגורם המשפיע ביותר על מחיר טבעות האירוסין. להזכירכם, יהלום הוא צורה תלת מימדית ולכן, יהלומים במשקל זהה יכולים להראות בגודל שונה. לסיכום, חשוב כי בבואכם לבחור טבעת אירוסין או טבעת יהלום יש לבדוק אם הבעלים או המעצב הוא בעל מוניטין רב בעיצוב טבעות אירוסין והאם הידע שהוא רכש במסגרת עיסוקו אכן מופץ לכל לקוח קטן או גדול,מבין או שאינו מבין. מומלץ לבקר בחנות, שאין בה פערי תיווך בין יצרן לצרכן ולכן תמצאו מחירים מפתיעים. עניין טבעות האירוסין הוא עסק יקר,ובמיוחד לחברה צעירים העומדים להתחתן ורק התארסו,אני הייתי שם בכדי לרכוש טבעת יהלומים לשותפתי לחיים(מגיע לה)אנני איש עשיר ולכן היה חשוב לי גם עניין המחיר,לשמחתי יצאתי עם ידע אותו אוכל לשתף עם קוראי מאמר זה,ואוליי בזכותו גם אתם תזכו לנחת בקניה שלט טבעת האירוסין שלכם.

הכותב הוא מנהל קמפיינים ומנהל שיווק בחברת ppc-idoran המתמחה cבשיווק ופרסום ברשת האינטרנט , בוגר מכללת אדיסון ארה"ב ומרצה באונבירסיטת פרלי-דיקנסון ניו-ג'רזי

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
באמת טבעות יפות...
גלית ישראלי 25.04.10 (12:10)
2.
המלצה איפה ניתן לקנות טבעת אירוסין
אמיר 18.10.10 (11:40)