מס' צפיות - 213
דירוג ממוצע -
ניסים ציוני:החלום של לגעת באופק קורם עור וגידים
על מדשאות פארק הירקון ביום א' האחרון חילק ניסים ציוני את תעודות הגמר של המחזור הראשון של לגעת באופק תוכנית ייחודית לרכישת השכלה של נוער במצוקה
מאת: פלוטו בע"מ 17/03/10 (10:25)

המרכז החינוכי 'לגעת באופק' שהוקם ע"י ניסים ציוני מנכ"ל ארגון 'פתחון לב' מיועד לבני נוער משכבות מצוקה מרחבי הארץ. המרכז שם לעצמו כמטרה לתת לבני הנוער הזדמנות אמיתית להצלחה בחיים

בני הנוער של המרכז החינוכי, זוכים ליהנות מתוכנית רב שנתית, תוכנית הוליסטית, אשר פונה אל בני הנוער כמכלול וכוללת בתוכה תגבור לימודי למקצועות הבגרות ומפגשי העצמה ותמיכה רגשית.

בשנים הראשונות התמקדה פעילותו של הארגון במתן סיוע לחלשים.  מידי חודש  גדל מספר סלי המזון שחולקו למשפחות נזקקות ובד בבד גדל מספר המתנדבים של העמותה העוסקים בעבודת הקודש של הסיוע לנזקקים. ניסים ציוני מנכ"ל עמותת 'פתחון לב' זיהה והבין את הקשיים המרובים הניצבים בפני האוכלוסייה הענייה והנזקקת לסיוע. ניסים ציוני שנתקל בעבודתו היום יום בארגון 'פתחון לב' בסיפורים אנושיים עצובים וקורעי לב וגמר אומר לסייע לאותה אוכלוסייה גם בתחום החינוך.
ניסים ציוני הבין שהמשפחות העניות וקשות היום אינן יכולות לספק לילדיהם את החינוך הדרוש להם לעתיד טוב יותר. הוא ידע שאצל ההורים קשיי היום אינם מסוגלים לפתח בילדם את הרצון והמודעות של הילד לעצמאות וביטחון עצמי.
ההורים העניים אינם יכולים לספק לילד שיעורים פרטיים או לשלם עבור אבחונים פסיכו דידקטיים וכדומה. ניסים ציוני הבין שהילדים שגדלו בבתים עניים ונזקקים יוצאים לעבוד בגיל מוקדם על מנת לסייע להוריהם בנטל הפרנסה ובכך אותם ילדים מוותרים על המשך  לימודים אקדמיים שיועילו להם בחיפוש עבודה מכניסה ומכובדת בעתיד.

ניסים ציוני הגיע להחלטה לסייע לאותם בני הנוער ללמוד ולהפוך לאזרחים שיוכלו לפרנס את עצמם בעתיד בכבוד ולא להפוך ולהיות לנטל על החברה והמדינה.

ניסים ציוני פעל להגשמת המרכז החינוכי במלוא המרץ. הקמת המרכז הצריכה משאבים רבים וכללה עבודה רב שלבית.

בחירת כתיבת התכנית של תוכנית הפעולה החינוכית במרכז, נעשתה ע"י אנשי מקצוע מומחים בתחומם, שקבעו גם את מדדי הביניים להצלחת התוכנית.

ע"י ליווי של יועצים אקדמיים של המכללה למינהל נכתבה תוכנית להעצמה רגשית של החניכים. התוכנית מלווה כיום ע"י פרופסור יוסי קטן מביה"ס לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת תל אביב. כמו כן אותרו מוסדות חינוכיים המתאימים להפעלת התוכנית של המרכז ונוצרו עימם שיתופי פעולה. התוכנית זכתה בהכרה מאגף שח"ר (שירותי חינוך ורווחה) במשרד החינוך.

למרכז 'לגעת באופק' גויסו מורים מקצועיים ומצטיינים אותם מלווים רכזי מקצוע והנהלת בית הספר והמרכז החינוכי 'לגעת באופק'.

בני הנוער בעלי המוטיבציה הלימודית אותרו וגובשו לקבוצה מרחבי ביתי הספר השונים.

כיום נהנים ילדי המרכז החינוכי 'לגעת באופק' מתוכנית לימודים תלת שנתית ומתוכנית הלימודים עצמה. התוכנית מלווה את הנערים במהלך שבע שנים, החל מכיתה י' ועד היציאה לחיים האזרחיים בהצלחה.

 

הכותב הוא פלוטו בע"מ, מתמחה בפיתוח, אפיון והקמת אתרי אינטרנט ויישומים שונים ברשת, ומשלבת קידמה וניסיון גם יחד. שלומי ניסני 054-25-30-111

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר