מס' צפיות - 252
דירוג ממוצע -
לתת אהבה לאהב"ה
מאת: kalligula 25/01/10 (22:22)

חברה בריאה ומתוקנת , נמדדת בעיקר ביחסה לחלשים וחסרי הישע החיים בקירבה.

אין ספק שכאשר אנחנו בוחנים את החברה בישראל, בכח האמור ליחסה לחלש, התמונה שמצטיירת היא שחורה ועגומה, וזה בלשון המעטה.

הפעם אכתוב על עמותה שמטפלת במקביל בשני אוכלוסיות כאלה, אחת שהיא חלק מבני מיננו בני האדם, והשנייה בע"ח שלא פעם מחפים על חידלוננו, ומשמשים כחלופה ראוייה.

עמותת אהב"ה שמטפלת בבע"ח עזובים חתולים וכלבים, החלה לפני מספר שנים בפרוייקט חשוב מאד שנקרא "מתן חבר", כחלק ממחקר שנעשה ובו הסתבר שחיות מחמד מעלות את תוחלת החיים לבעליהן.

כחלק מאותו פרוייקט שידכה העמותה כלבים וחתולים לקשישים וניצולי שואה ערירים שחיו בגפם, תעודת עניות לכשעצמה, ונשאה בכל הוצאות הטיפול באותם בע"ח, קרי שירותים וטרינרים אם היה צריך, ואספקת מזון לאותם בע"ח.

בשנים האחרונות נקלעה העמותה לקשיים כלכליים, כאשר אל העמותה היגיעו מאות בע"ח שנעזבו במהלך מלחמת לבנון השנייה, מראה אותו ראיתי במו עיניי לצערי, וכן עשרות בע"ח שנעזבו במהלך ההתנתקות מגוש קטיף וחבל עזה.

בימים האחרונים נשלח במייל סיפורה של ניצולת שואה מהולנד בשם הטי  מלר, שקיבלה את החתולה "פאולינה" במסגרת אותו פרוייקט של עמותת אהב"ה,לדבריה של הטי מלר "פאולינה" היא יתולה יפיפיה ומקסימה, והפכה להיות חברת נפש שלי".

מצבה הרפואי של הטי מלר התדרדר וחייב אותה להפרד מחברת הנפש שלה "פאולינה," ועכשיו היא מבקשת למצוא לה בית חם ואוהב, לדבריה " היא הצילה את חיי,הייתי בודדה ומדוכאת עד שהיא היגיע, ועכשיו היגיע תורי לגמול לה ולמצוא לה בית חם ואוהב".

עקב מצבה הכלכלי הקשה של העמותה, העומדת לפני סגירה אין באפשרות העמותה להמשיך בפרוייקט חשוב זה, והדבר היחיד שנותר הוא לגמול לכל עשרות בע"ח ששימשו כידידים וחברים לכל אותם קשישים, ולא סכנה נשקפת לחייהם.

לאימוץ ותרומות: 072-242-4444 או  035257888

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר