מס' צפיות - 347
דירוג ממוצע -
דרור אטרי קורא לעיכוב ישום התיקון לחוק המע"מ
מאת: דרוד אטרי 20/01/10 (18:59)

אם הנכם בעלי עסקים, קטנים וגדולים, בוודאי גם אתם חשים כיצד הבירוקרטיה מול המוסדות הממשלתיים, מעכבת לכם את התהליכים, וגוזלת מכם משאבים יקרים של כסף וזמן. חורה לי שבמקום להקל על אותם בעלי עסקים, המדינה רק מערימה עליהם קשיים.

 

מיום 1.1.2010 נדרשים בעלי עסקים, שמחזור עסקיהם עולה על 4 מיליון ₪, להמציא בנוסף לדו"ח מע"מ תקופתי גם את כלל המסמכים הקשורים במכירות ובקניות בדיווח מקוון.

 

יישום תיקון חוק המע"מ, מבלי לאפשר לעסקים להיערך נכונה, יביא לפגיעה קשה בהם. החלטה זו של האוצר אינה מפגינה רגישות חברתית ועסקית.

 

יש להדגיש כי אני רואה חשיבות עליונה בכל מהלך מאוזן שיהיה בו תרומה לגביית מס אמת. אולם, בשלב זה אין לי ספק כי התיקון לחוק המע"מ שיכנס לתוקף בעוד כחודש וחצי, מטיל עומס חדש והוצאה כבדת משקל שמרבית המגזר העסקי, לא יוכל לעמוד בו בהתראה כה קצרה. על כן, אני פונה לשר שטייניץ בבקשה לעכב את תוקף יישום הוראות אלו בחצי שנה.

 

מה אומר התיקון לחוק?

 

תיקון החוק מתייחס לעסקים שמחזור החודשי שלהם עולה על 4 מליון ש"ח. עסקים אלה נדרשים להמציא בנוסף לדו"ח המע"מ התקופתי שורה של דיווחים ומסמכים הקשורים במכירות ובקניות בדיווח מקוון ,כגון חשבוניות רישומי יבוא וחשבוניות קניה. לא כל העסקים מודעים וביכולתם להיערך ליישום תיקון חוק המע"מ ונדרש זמן סביר.

 

 

פנייתי לשר שטייניץ

 

הוראת השעה מחייבת לימוד יסודי של הדרישות החדשות, הטמעת שינוי במערכות המידע והיערכויות רחבות היקף שמשמעותן תוספת עלויות משמעותיות לעסק. התיקון לחוק מצריך קבלת הבהרות משמעותיות באשר להיקף הדרישות, אשר יש להתאימן לאופי העסקים השונים. לדוגמא: עסקים שאופי עבודתם הוא מול ציבור רחב של עוסקים ואנשים כמו מארגני תערוכות וכנסים, אשר מספקים שירות למאות ואלפי לקוחות, וכתוצאה מכך גם צריכים להפיק מאות ולעיתים אלפי חשבוניות.

 

בכוונתי לפעול לקידום ימי עיון לחברי בלשכת המסחר ובמגזר העסקי על מנת לסייע בידם להיערך נכונה. על כן, אני פונה לכבוד השר שטייניץ בבקשה לשבת עם נשיא הלשכה מר אוריאל לין וחברי הנהלת האיגוד, המייצג את ענפי המסחר והשירותים המהווים 64% מהמגזר העסקי, בכדי להוביל למהלך משותף ותקין.

 

בימים אלה אנו מכינים עצומה שתוגש לשר האוצר הקוראת לו לעכב את יישום החוק.

אני קורא לכם לבוא ולהצטרף למאבקינו.

 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר