מס' צפיות - 289
דירוג ממוצע -
שוועת עניים את-ה תשמע-י
לכבוד השתתפות בני הנוער בדיוני הכנסת בט"ו בשבט הקרוב -יום הולדתה - כדאי שיעלו את נושא הרווחה על ראש שמחתם
מאת: ישעיהו גלינסקי 22/12/09 (17:24)

קצת רגישות למיעוט לחריג למוזר לחלש לנרדף במזג אויר קריר ומקפיא המצליף וכמעט מעיף אותך ממקומך,טבעי שנתכנס בתוך עצמינו מתחת לפוך אך האזינו לצלילים למילים ולתמונות ופיתחו שערי ליבכם-ן
לראשונה בתולדות הכנסת, מי שיתייצבו על דוכן הנואמים במליאה לא יהיו שרים, לא חברי כנסת ולא ראשי מדינות. הנואמים ביום הולדתה הקרוב של הכנסת, שיחול בט"ו בשבט, יהיו בני נוער מחוננים מכיתות י"א-י"ב, שיעמדו על הדוכן וישאו דברים במהלך ישיבה חגיגית. על פי התכנית, אותה הגה יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, הנואמים הצעירים ישמשו בט"ו בשבט הקרוב "חברי כנסת ליום אחד". במסגרת היום המיוחד, הנערים והנערות ישתתפו בדיונים שיקיימו ועדות הכנסת.

בוועדת החוץ והביטחון הם ישתתפו בדיון בנושא גבולות הציות, שיעסוק בסרבנות מימין ומשמאל. ועדת הכלכלה תדון בשאלת הצנזורה על תכנים באינטרנט ובסלולר. הוועדה למאבק בנגע הסמים תדון בשתיית האלכוהול בקרב צעירים. בתם הדיונים אמורים "חברי הכנסת הצעירים" לערוך הצבעה על נושא הדיון.

גולת הכותרת של היום החגיגי תהיה נאומים מרגשים בפני מליאת הכנסת. על אותו דוכן שמעליו דברו גדולי האומה יעלו ויבואו שישה נואמים מקרב בני הנוער, וישאו נאומים. הם יציגו למליאה הצעות החלטה שהתקבלו בבוקר בדיוני הוועדות, ועל כך תתקיים הצבעה.

מדובר בפעם הראשונה בתולדות הכנסת שבני נוער יורשו לשבת על כורסאות הח"כים בתוך אולם המליאה וכן לשאת נאום מעל הדוכן. לצורך כך, יערכו התלמידים הצעירים, בשיתוף המחלקה לדמוקרטיה, תרגולים בתורת הנאומים.

ריבלין החליט על המהלך לאחר שלדבריו ראה בני נוער בבריטניה נואמים בבית הלורדים. "ריבלין רואה באירוע הזדמנות חינוכית וערכית נדירה לפתוח את שערי הכנסת בפני הדור הבא, מה שיעלה את המודעות אצלם לחשיבותה של הדמוקרטיה בכנסת", מסרו בכנסת


רצונכם להכנס לאוירה בבקשה


http://www.youtube.com/watch?v=etxo9ntdlo8&feature=player_embeddedמַצִּיל עָנִי מֵחָזָק מִמֶּנּוּ וְעָנִי וְאֶבְיוֹן מִגּוֹזְלוֹ שַׁוְעַת עֲנִיִּים אַתָּה תִשְׁמַע צַעֲקַת הַדַּל תַּקְשִׁיב וְתוֹשִיעַ.

הכותב הוא בס"ד מוחי וליבי בטיפול נמרץ.יש לי ענין רק בנושאים מעשיים שעוסקים בלהחיות ולחיות טוב.קנאי לפרטיותי.אין לי ענין בשירה סתמית או קידום אתרים ושיווקם.אני מגיב לכולם בקצב שלי רק אם יש לי מה להוסיף;

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר