מס' צפיות - 386
דירוג ממוצע -
מבחני רכב כך תימנע מפגישה עיוורת עם האוטו החדש שלך ע"י גאן ציון
רכישת מכונית בישראל היא רכישה המכבידה כלכלית כמעט על כל משק בית, והדורשת בחינה מעמיקה של כל הגורמים הרלוונטיים, לפני ביצוע העסקה. אז מצאתם מכונית, שמתאימה לכם, בעיקרון (מבחינת המחיר, הגודל, הצורה וכד'), ועכשיו אתם רוצים לדעת איך זה לנהוג בה בתנאים שונים? עד כמה נוח האבזור?
מאת: פלוטו בע"מ 11/11/09 (10:04)

רכישת מכונית בישראל היא רכישה המכבידה כלכלית כמעט על כל משק בית, והדורשת בחינה מעמיקה של כל הגורמים הרלוונטיים, לפני ביצוע העסקה. אז מצאתם מכונית, שמתאימה לכם, בעיקרון (מבחינת המחיר, הגודל, הצורה וכד'), ועכשיו אתם רוצים לדעת איך זה לנהוג בה בתנאים שונים? עד כמה נוח האבזור? עד כמה היא מתאימה לסוג הנסיעות שתבצע (האם תשתמש בה יותר בעיר או לנסיעות ארוכות באוטוסטראדה)? היכן ניתן לטפל במכונית, וכמה עולים חלקי החילוף עבורה?

נכון, היצרן מפרסם טבלאות עם נתונים רשמיים לגבי כל דגם, אבל השאלה היא, עד כמה הנתונים הללו עומדים בתנאי המציאות (למשל, בנוגע לצריכת דלק, נתוני היצרן שונים פעמים רבות באופן משמעותי ממה שקורה בפועל)? ועד כמה אנחנו באמת יודעים להסתכל על המספרים והנתונים הרלוונטיים עבורנו?

כדי להכיר מכונית באמת, ולדעת האם זו באמת המכונית שתענה על צרכי הרוכש, צריך קודם לנסוע בה לפחות מספר ימים, להתרשם מהתחושות ולהכיר מקרוב את כל הגורמים הקטנים, שקובעים באיזו מכונית אנחנו אוהבים לנהוג... ברור, שלא כל מי שמתכוון לרכוש מכונית או כל כלי רכב אחר, יכול לזכות בהזדמנות לבחון את המכונית הפוטנציאלית כמו שצריך, לפני ביצוע העסקה - בשביל זה נוצרו "מבחני דרך" - המתארים את חוויית הנסיעה במכונית, ואת מידת עמידתה בהבטחות היצרן.

מבחני דרכים נערכים לרוב על ידי עיתונאים, וכמעט בכל כלי תקשורת גדול (ערוצי טלוויזיה, עיתונים, מגזינים ואתרי אינטרנט) ניתן למצוא מגזין או מדור רכב, ובו כתבות רבות המתארות את חוויית הנהיגה במבחני רכב לדגמים שונים.

זו אולי אחת העסקאות המשתלמת ביותר ביחסי תקשורת-ציבור: העיתונאים חובבי התחום נהנים מנסיעה ומחוויית נהיגה ללא תשלום בדגמים חדשים או ייחודיים, ואנחנו, הקוראים/צופים/גולשים, מקבלים מושג כלשהו (לרוב, רחב ופרטני מאוד - בוודאי יחסית לנתוני היצרן) לגבי המכונית שנרצה לקנות.

מבחני הדרך מציעים הצצה לכל אספקט הקשור למכונית (כמובן שהכול תלוי במידת ההשקעה של מבצע המבחן). תוכלו לדעת באיזו מהירות מאיצה המכונית, עד כמה היא נוחה, האם היא מרעישה, כמה מרווח תא המטען שלה, מה איכות האביזרים והחלפים המיועדים עבורה, ועד כמה הם זמינים, ולאילו תגובות היא זכתה ברחוב. לכן, השימוש בדיווח של מי שביצעו נסיעת מבחן במכונית יכול להבטיח, שהמפגש עם המכונית החדשה לאחר הרכישה לא יהיה "פגישה עיוורת" בארבעה גלגלים ושתי עיניים...

עם זאת, צריך לזכור, שמבחני הרכב, המוזמנים על ידי היצרניות, מאפשרים ליצרן להכין את הרכב היטב לקראת נסיעת המבחן. כלי תקשורת רציניים ובעלי מוניטין מודעים לכך, והדבר נלקח בחשבון בעת הכנת הדיווח על נסיעת המבחן - ועדיין, מבחני הרכב הם סוג של "צ'ופר" עבור המבצעים אותם, וגם העיתונאי הכי מקצועי ואמין, יכול למצוא את עצמו מפרגן ליצרנית הרכב, שאפשרה לו את החוויה...

 מבחני רכב לדגמי פיז'ו וסיטרואן

 

נכתב ע"י ג'אן ציון - מנכל www.jan.co.il

 

הכותב הוא פלוטו בע"מ, מתמחה בפיתוח, אפיון והקמת אתרי אינטרנט ויישומים שונים ברשת, ומשלבת קידמה וניסיון גם יחד. שלומי ניסני 054-25-30-111

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר