מס' צפיות - 299
דירוג ממוצע -
שיווק ברשתות חברתיות ככלי למסחר ברשת
מאת: פלוטו בע"מ 29/10/09 (18:27)

"לצאת לקניות" עם החברים מפייסבוק...

 

שיווק במדיה חברתית הוא היום חלק בלתי נפרד מתחום המיתוג והשיווק באינטרנט. הכוונה היא לשימוש ברשתות חברתיות, כמו פייסבוק או טוויטר, כדי לשווק מותגים ולהעלות את התנועה (טראפיק) באתר המותג - ואלה אכן כלים יעילים להשגת מטרות אלה.

אבל ככל שעובר הזמן, הכלים הללו הופכים להיות יעילים גם בתחום המסחר האלקטרוני (ביצוע רכישות מוצרים של ממש באמצעות הרשת). הרעיון הכללי מאחורי שיווק במדיה חברתית הוא שלא כדאי להיות יותר מדי "שיווקי", כי אחרי הכול, מדובר ברשתות שנועדו לשיחות חברתיות - ובמידה רבה, זה עדיין מאוד נכון. ובכל זאת, הרשתות החברתיות מעניקות פלטפורמה להרבה פעילויות שהן מעבר לחברתיות נטו (למשל: החתמת עצומות, גיוס תרומות, גיבוש קבוצות אינטרס פוליטיות ועוד) - ואחת מהאפשרויות שמתפתחת כיום מאוד, היא האפשרות להעצמת תחום המסחר אינטרנטי.

עד היום, החששות של אנשים בנוגע לאבטחת מידע ברשת, עיכב מאוד את תחום המסחר האינטרנטי. הרבה מאוד אתרי מסחר, שהשקיעו רבות בפיתוח מערכות אבטחה מצוינות, מאבדים כמות אדירה של לקוחות פוטנציאליים, רק בשל התדמית הלא בטוחה שיש לקנייה ברשת.

כיום, חיבור לפייסבוק הפך למשהו שמנהלי אתרים מטמיעים באתריהם בקלות. אתר שמקושר לפייסבוק, וגולשים יכולים להיכנס אליו כדי לבצע רכישה, כשכל שנדרש מהם היא החברות בפייסבוק - סביר להניח שיעורר בגולשים פחות חשש בנוגע לענייני אבטחה. חיבור לפייסבוק מאפשר כניסה לאתרים מסוימים, כשאימות הזיהוי נעשה באמצעות הפרופיל המפורסם ברשת החברתית.

ברור, שחיבור של אתר לפייסבוק לא אומר שום דבר בנוגע לרמת האבטחה של האתר, אבל אנשים ממילא מחוברים לפייסבוק כל הזמן - כלומר, הם התגברו על מכשול החשש מחשיפת פרטים ברשת, כשמדובר בפייסבוק. זאת אומרת, שאם הם ייתקלו באתר כלשהו בהקשר לפייסבוק, הם לא יחששו להיכנס אליו ולהירשם, אם מדובר במידע שממילא כבר פרסמו ברשת החברתית...

ככל שאנשים מבלים יותר זמן בפייסבוק, הם, למעשה, מעניקים יותר אמון במותג של הרשת החברתית, וגם אם הם לא מודעים לכך, יש לדבר הזה השפעה על האופן שבו הם תופסים מותג שנחשף בפניהם דרך הרשת.

מדובר בצריבה של מותגים בתודעה - עיקרון פשוט ובסיסי מאוד בשיווק. צריבה בתודעה באמצעות הטוויטר, לא אומרת שצריך לשלוח אלפי טוויטים שיווקיים ביום. מי שמתחברים לטוויטר, לרוב מחפשים אינפורמציה - לא סיסמאות פרסומת. הדיון והעברת המידע מעניקים למותג נראות ברשת שאנשים סומכים עליה, גם כאשר האינפורמציה שעוברת בדיון אינה קשורה ישירות למוצרים שמבקשים לשווק.

הגענו לשלב שבו פלח רחב באוכלוסיה חש יותר בנוח להיות חלק מרשתות כמו פייסבוק וטוויטר, ועולם המסחר האינטרנטי עומד להתפתח מאוד בעקבות זאת. למשל, גולש שמצא באתר מסחר המחובר לפייסבוק מוצר שמעניין אותו, יכול ליצור קשר עם החברים ברשת החברתית, ולהתחיל צ'אט, שבו הוא למעשה לוקח אותם איתו לסיבוב "קניות" (מראה להם את המוצר המדובר, מבקש מהם עצות, משווה מולם מחירים...)

 

מקור: http://www.peb.co.il/שיווק%20ברשתות%20חברתיות%20ככלי%20למסחר%20ברשת

הכותב הוא פלוטו בע"מ, מתמחה בפיתוח, אפיון והקמת אתרי אינטרנט ויישומים שונים ברשת, ומשלבת קידמה וניסיון גם יחד. שלומי ניסני 054-25-30-111

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר