מס' צפיות - 282
דירוג ממוצע -
שוק המניות - סקירה שבועית
צפי להמשך עליות ברוח גבית מארה"ב...
מאת: חזי קלפקה 25/07/09 (19:26)

סקירה שבועית 25.7.2009

 

דיברו על קייץ חם ועל דשדוש בבורסות . קייץ חם אומנם קיבלנו במלוא עוזו, אבל ככל שמזג האויר הלך והתחמם כך גם השערים בבורסה עלו . אפשר לומר שבעוד שבמזג האויר יש דשדוש במעלות החום, בתנודה של מעלה או שתיים, הרי שבבורסה הכיוון הינו חד משמעי  מעלה.התקווה שנשארת הינה שהעליות לא ימוגו בתום הקייץ עת ייעלם לו החום הגדול.

  

השבוע היה המשך ישיר לשבוע הקודם תוך שמירה על מגמת העליה, פריצת רמת ה- 900, והרחבת היקף המסחר היומי אל מעבר לשני מיליארד שקל ביום.סטיות התקן באופציות מתחת ל- 20 , והציבור קונה מכל הבא ליד, שכח את המשבר, ואת הסיכון ,ואחזקות הציבור עברו כבר את ה- 23 אחוז , שזהו אחוז מכובד לעומת ה- 13 בעת המשבר.

  

בסיכום שבועי עלה מדד המעוף ב- 4.67 אחוז, מדד 100 ב- 4.55 אחוז, מדד הבנקים ב- 12.72 אחוז, התל טק ב- 5.5 אחוז, והנדל"ן גם הוא ב- 5.5 אחוז.

  

הרוח הגבית מפרסום הדוחות בארה"ב השפיעה חזק על הבורסה בת"א, והריבית שהינה ברמת אפס מושכת משקיעים למעבר להשקעות הכרוכות בסיכון כגון השקעות במניות בבורסה. כל זמן שהריבית באיזור האפס, וההערכה הינה שביום שני הקרוב הנגיד פישר ישאירה כך , וכל זמן שנזכה לרוח גבית מארה"ב, אז באמת לא חשוב מתי יתקרר מעט החום בארץ, הבורסה תלך ותחממם , ויש סיכוי רב לראות את מדד ה- 1000 , כאשר השאלה בנתונים אלה היא האם זה יקרה לפני החגים או אחרי החגים.

  

קצת אור לכיוון העצמאי של הבורסה בתל אביב, נקבל החל מהשבוע הבא עת תתחיל בארץ עונת פרסום הדוחות לרבעון השני.החששות הן שבישראל הדוחות לא ייראו כל כך טוב, אבל בכלל לא אתפלא שדווקא במקום החששות נקבל דוחות טובים יחסית, ובסיוע מניות הבנקים, שמהווים קטר המונע בדלק סילוני, הבורסה תמשיך ותתקדם.

  

המגמה בינתיים הינה מגמה עולה, וכל זמן שהמומנטום העולמי נשאר ומדד המעוף נשאר מעל ה- 900 הרי שהסיכוי להגיע לאלף הינו מוחשי מאוד. רמת ה- 926-930 מהווה רמת התנגדות מהותית ופריצתה תהווה איתות לונג מובהק. שבירה מטה של רמת ה- 900 תאותת על תיקון אפשרי ללקיחת אויר לעליה נוספת בטווח הקצר.

  

השבוע הינו שבוע פקיעה מקוצר, עקב צום תשעה באב החל ביום חמישי. נשארו שלושה ימים ובוקר לפעילים להשפיע על הפקיעה. לפתיחת יום ראשון זה נראה למעלה, עקב העליות של שני אחוז בארה"ב, והעליה המתבקשת במניות כיל והחברה לישראל, עקב העליות החדות של מניות הדשנים בסוף השבוע. עד להיכן ימשיכו וימשכו את המדד לפקיעה .? לדעתי אם תפרץ רמת ה- 930 ביום שני אנו צפויים לפקיעה ברמה גבוהה אף יותר, היה ולא אזי ייתכן והפקיעה תהיה בין רמת ה- 910 ל- 930 .

  

ארה"ב ממשיכה לספק את הדלק והרוח לעליות.השבוע נמשך זרם הדוחות הטובים, וסך הכל עד כה 111 חברות מדווחות היכו את התחזית, 10 חברות פגעו בול בתחזית, ורק 21 חברות פספסו את התחזית. כפי שזה נראה  הרי שצפוי לנו המשך דוחות חיוביים , והיות ואליהם גם הצטרפו נתוני מקרו טובים בתחום הבניה והאבטלה, הרי שהשבוע יש נתון נוסף שמפורסם ביום שישי והוא התל"ג לרבעון השני בארה"ב. היה ונתון זה יכה את התחזית ויירד פחות מ- 1.5 אחוז, הרי שהדאו ימשיך לכיוון ה- 9262 ולאחר מכן ל- 9406, האס אנד פי 500 לעבר ה- 1060, והנאסדק יחצה את רף ה- 2000 . מדד הויקס מראה על ירידה נוספת ל- 23 אחוז, ומספק רמז נוסף לאפשרות של עליה. עיקר המסחר בארה"ב יהיה הרי בימי רביעי חמישי ושישי , והיות ואצלנו יהיה סוף שבוע ארוך למשקיעים ייתכן מאוד שדווקא ביום ראשון הבא נראה תנועה חדה , אולם כל זאת לאחר הפקיעה, לקראת החום של אוגוסט, שאם ייראה בבורסה כמו יולי הרי שייתכן ונראה את ה- 1000 כבר לפני סוף הקייץ.

  

הדאו עלה השבוע ב- 4 אחוז, הנאסדק ב- 4.2 אחוז,  אס אנד פי 500 ב- 4.1 אחוז, וראסל 2000 ב- 5.6 אחוז. כל זאת לאחר שבשבוע הקודם עלו המדדים בכ- 7 אחוז. האם גם השבוע הקרוב יהיה ירוק בארה"ב?

  

ההיסטוריה אומרת כי בשבוע האחרון של יולי בארה"ב, לאחר פקיעת האופציות שהיתה ביום שישי האחרון, באה חולשה וירידות למדדים, וכל מה שנשאר זה להמתין ולראות האם ההיסטוריה חוזרת.

  

שבוע טוב.

  

הכותב הינו מנהל תיקים ברישיון הרשות בחברה לניהול תיקים,(מסדה-פ בע"מ) ויתכן והינו משקיע בניירות ערך ובאופציות שונות , לכן אין לראות בסקירה זו משום המלצה לפעולה כל שהיא בשוק ההון.

  

לסיוע , הדרכה ולימוד מעוף ושוק ההון , ולניהול תיקים   טל:050-5510082

קיימת אפשרות לקואוצינג בנושא מסחר באופציות מעוף.

שיעורי השלמה והכנה לבחינות הרשות בנושא אופציות המעוף ואג"ח.

הכותב הוא מנהל תיקי השקעות ברישיון הרשות לניירות ערך בחברה לניהול תיקים.מרצה בכיר בשוק ההון במכללות שונות.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר