מס' צפיות - 241
דירוג ממוצע -
בורסה ושוק ההון - סקירה שבועית
מאת: חזי קלפקה 27/06/09 (21:07)

סקירה שבועית 27.6.2009

 

שבוע יציב עבר על שוק ההון בישראל, במחזור נמוך יחסי של כ- 1.45 מיליארד שקל ליום, סטית תקן שמצביעה על יציבות ברמה של 25-27 אחוז , שם היא נחה כבר מספר שבועות, ובכלל מסחר דליל ללא כיוון מיוחד עם נטיה שלא להפריע לחופשת הקיץ שבפתח.

  

בסיכום שבועי עלה מדד המעוף ב- 0.99 אחוז, מדד 100 ב- 1.45אחוז,נדל"ן ב- 4.11 אחוז, התל טק ב- 4.34 אחוז, ומדד הבנקים ירד ב- 0.03 אחוז.הפקיעה גם היא היתה פקיעה שקטה בשונה משלושת הפקיעות האחרונות, והיתה שלילית לעומת הפקיעה הקודמת ( 771.9 )זו הפעם הראשונה מזה שלושה חודשים.

  

גם השוק האמריקאי דשדש השבוע עם נטיה לירידות והשוק האירופאי ירד מזה שבוע שני ברציפות. בסיכום שבועי עלה מדד הנאסדק ב- 0.6 אחוז, האס אנד פי 500 ירד ב- 0.3 אחוז, הדאו ירד ב- 1.2 אחוז, ומדד ראסל 2000 עלה ב- 0.1 אחוז.

  

השבוע עמד בסימן השארות שערי הריבית ברמתן הנמוכה לעוד חודש הן בארה"ב והן בישראל. השארת הריבית ברמה זו לוותה בשני המשקים בדברי הנגידים , כי הינם חוזים תחילת שיפור בכלכלות ואין עדיין חשש מפני פריצה של אינפלציה מעבר לתחזיות.

  

בארה"ב גם פורסמו נתונים שמעידים אולי על תחילת הבצבוץ של ניצני ההתאוששות , כאשר ראינו שיפור בנתוני הבניה, הצריכה, ההוצאה הפרטית , ועליה בחסכון. גם נתון הצמיחה ירד מעט פחות ממה שציפו בחישוב סופי, אולם נתון דורשי האבטלה עדיין ממשיך לאיים ולהביע כיוון ששיעור האינפלציה יחצה את קו ה- 10 אחוזים.

  

גם בישראל " זעקה" אתמול כותרת ראשית של אחד העיתונים כי יש כבר סימני התאוששות  המתבטאים בבלימת הגידול באבטלה, והתגברות הקניות של הציבור בישראל.

  

הסך הכל מצביע על כך שאין כל חדש ונראה כי המשקיעים ככלל נמצאים בעמדת המתנה מוגדרת מאוד, שמאוד מתאימה להם לניצול התקופה לחופשת קיץ קלילה ללא כל חשש .נראה כי אין לצפות לפריצה חדה לאחד הכיוונים כך שבעצם אפשר לומר על השבוע האחרון שהרבה לא קרה בו בבורסות ובהתנהלות המדדים.

  

מדד המעוף ימשיך לדעתי לדשדש בתקופה הקרובה ברמות שבין 820 ל- 880 , כאשר יש סיכוי אולי שנתקרב לרמת ה- 800, וסיכוי זה נראה סביר יותר מההתקרבות לאיזור ה- 900 . עד שלא תתבצע פריצה מוכחת במחזור גבוה, ובסגירה יומית מעל 900 או מתחת ל- 800 אין לשנות את ההערכה כי אנו בדשדוש שיכול להמשך בוודאי כל הקייץ. הבעיה שמטרידה היא שמכל עבר ומכל אנליסט, מנתח טכני, ובעל ענין בשוק הנך שומע על " דשדוש הקייץ" הקרוב , ומנסיון העבר ידוע כי כאשר כולם ( או לפחות רובם) מצפים למשהו, הרי שיכולה לקרות דווקא תופעה חדה למעלה או למטה בשיעור חד..

  

כל מה שנותר לכן זה לעקוב ולתכנן את הפעילות בהתאם לגבולות הדשדוש שקבעתם לעצמכם , כאשר מגבולות אלה אפשר לגזור החלטות השקעה בכל נושא.

  

למה הכוונה.?

  

מי שיושב מחוץ לשוק על הגדר יכול להנות בשפת הים ולהמתין לפריצה או לתום הקיץ עת תחזור הפעילות לאיתנה.

  

מי שמעונין להתחיל ולבנות תיק מניות שיגדיר יעדי מחירים למניות ויאסוף אותן.

  

מי שמעונין להשקיע בתעודות סל שימתין עד לפריצה, או יפעל לפי הערכתו לאן עתיד להיות כיוון הפריצה.

  

מי שמשקיע באופציות מעוף שיבחר איסטרטגיות לדשדוש בין 820 ל- 880 ויעקוב בזהירות.

  

לסיכום: תקופה של דשדוש וחוסר כיוון מיוחד מצפה לנו, וכל פריצה לכיוון מסוים תחייב פעולה. נמשיך ונעקוב.

  

הדולר ימשיך גם הוא בדשדושו בין 3.9 ל- 4 שקלים.

  

שבוע טוב.

  

הכותב הינו מנהל תיקים ברישיון הרשות בחברה לניהול תיקים,(מסדה-פ בע"מ) ויתכן והינו משקיע בניירות ערך ובאופציות שונות , לכן אין לראות בסקירה זו משום המלצה לפעולה כל שהיא בשוק ההון.

  

לסיוע , הדרכה ולימוד מעוף ושוק ההון , ולניהול תיקים   טל:050-5510082

קיימת אפשרות לקואוצינג בנושא מסחר באופציות מעוף.

הכותב הוא מנהל תיקי השקעות ברישיון הרשות לניירות ערך בחברה לניהול תיקים.מרצה בכיר בשוק ההון במכללות שונות.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר