מס' צפיות - 391
דירוג ממוצע -
חרדים לנטייתם
מאת: kalligula 07/04/09 (23:14)

איך זה שנתנו לעדה החרדית ל"נכס" לעצמה את הדת היהודית,לקבוע את החוקים שעל פיהם אנחנו צריכים לחיות, לא פעם הם נראים כ"כ לא רלוונטים ולא מחוברים למציאות שלנו במאה ה21, עד לרמה כזו, שבמקום לקרב אנשים לדת הם רק מרחיקים אותה.

 
חיה בקירבנו אוכלוסיה לא יצרנית, ולא שותפה למטלות של אזרח למדינתו, לא בפרנסה ולא בבטחון.
אבל לא בזה הענין, לדברים הללו אנו בעוונותינו הסכמנו בעשרות שנים של שתיקה, ובעבור שלום בית אנחנו משמרים את המצב בסטטוס קוו, שישמר כנראה כל זמן שהרוב כאן יהיה חילוני, והחרדים ישארו כמיעוט.

 
הבעייה איתם היא, שכאשר אנשים מקדישים את מירב זמנם ללימוד ובניגוד לנו החילונים לא מבזבזים את זמנם לריק על הבלי העולם הזה, היית מצפה שתהיה בהם תבונה והבנה מעמיקה .

 
לא כך הם פני הדברים, בעיקר אם אתה לא במיין סטרים, שלא לומר "חריג" כי אז חייך יכולים להפוך בן לילה לסיוט וגיהנום ע"פ האדמה.

 
אתמול צפיתי בתוכנית עובדה של אילנה דיין, בה היא עסקה במצוקותיהם של דתים, שרחמנא ליצלן הם אוהבים את בני מינם (הומואים).

 
נכון גם בכלל החברה יש סטיגמות, והומופוביות למינהם אבל בסה"כ ניתן לומר שהחברה בישראל פתוחה וסובלנית יותר לענין הזה, יותר מימים עברו בכל אופן.

 
בקהילה החרדית פשוט מתכחשים לענין הזה, מבחינתם זה ענין של חולי והגדילו לעשות והחליטו שגם ניתן לריפוי, את הריפוי הזה הם מבצעים בעזרת סדנאות בהם מנסים לגמול את ההומואים מ"מחלתם" ומנסים להחזיר אותם ל"מוטב".

 
התוכנית נקראת "עצת נפש",שם מנסים ללמד את ה"מטופלים" להתחבר יותר לזהות הגברית שלהם, וללמד אותם לאהוב את מה שגברים אוהבים, הסדנא הזו שאינה מנוהלת ע"י בעלי מקצוע עוסקת בעיקר בהשפלת אותם בחורים, שכאשר הם מסיימים את אותה סדנא ועדין לא "נרפאו" כל שנשאר להם זה לתקוע לעצמם כדור בראש ולפתור את החברה בה הם חיים מנוכחותם.

 
בתוכנית התראיין פסיכיאטר חרדי, ולשמוע אותו מדבר היה לא פחות מזעזע מלראות מה עוברים אותם בחורים, תהיתי מי האדיוט שהעניק לו את התואר ד"ר ויותר מתהיתי באיזו אוניברסיטה הוא למד? והיכן רכש את "השכלתו"?

 
כמובן שאותם בחורים שהתראייו לאותה תוכנית, הבהירו את התמונה שהסדנא הזו לא תרמה להם דבר מלבד השפלה, כאב,וסבל מיותר, ובטח לא פתרה להם את נטייתם.

 
האטימות וחוסר הסובלנות של החברה החרדית בעיקר לאחר ולשונה, פשוט מחליאה והפתרונות שהם מוצאים לאותם "חריגים" מחליאה לא פחות.

 
אני מרשה לעצמי לקבוע שגם היושב במרומים חושב כך.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 4 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
בחרת בהם !!!!
הצבוע 12.04.09 (07:48)
2.
בחיים אל תכתוב על משהו שאתה לא מבין בו!
דתי ולא חרדי אבל כועס 24.04.09 (14:56)
3.
אתה לא מבין כלום
כדאי לקרוא 12.06.09 (18:34)
4.
נטיות ניתנות לשינוי
אורן 25.10.12 (15:37)