מס' צפיות - 356
דירוג ממוצע -
הציונות וה"ציונות הדתית"
מאת: אביעד זילברשיין 31/03/09 (13:20)

אולי תופתעו לדעת אבל למרות הכותרת אני משתייך לחוגי הציונות הדתית, אך איני מסכים עם השקפתה כלל וכלל.  האמת היא, שאני לא מתחבר לעניין של הציונות ביחד עם הדת.  אף פעם לא ראינו בדורות של עם ישראל שהם הכניסו שינויים לדת ישראל היהדות וחיברו אותם עד ימינו בגלל הציונות. 

 

תמיד בכל הדורות עם ישראל התרחק משינויים והתבדל לגמרי מהחברה הנוכרית והגויית שהייתה מסביבו. כמובן שכמו כל עם שרוצה להתבדל הוא לקח את הדברים הטובים כגון התשתיות (יענו כל דבר נצרך כגון כסף לבוש וכו'..) אבל לא לקח את הדברים הרעים שביניהם גם נכנסים הדברים שמאיימים על קיומו של עם ישראל ללא התורה.  באמת שעם ישראל לא לקח שום דבר כמעט שייאים על קיומו של עם ישראל וקיום התורה והמצוות בכל הדורות!

 

ופתאום קמה התנועה הציונית שהחליטה שעם ישראל יכול להתקיים בלי התורה על ידי פריקת עול המצוות! ובאמת דבר כזה לא נהיה בעם ישראל מעולם שיקומו אלפי אנשים ויכריזו בקול רם : עם ישראל יכול להתקיים בלי התורה והמצוות!

 

ועוד יותר מזה קמו אנשים שהם שומרי תורה ומצוות והחליטו להצטרף אליהם אל העדה הרשעה הזאת. בסך הכל אנשים אלו המשיכו לקיים מצוות אך הם התבדלו מהיהודים ה"חרדים לדבר ה'". באמת הם יצרו פילוג בעם ישראל ובעצם הם באמצע.

 

הם לא מאמינים ברובם בדקדוקי המצוות אלא הם אומרים עשה את הכל בחפיף.  אבל הם גם לא רוצים להיות חילונים אבל הם נותנים לגיטימציה למה שהתנועה החילונית הציונית חרטה על דגלה עם ישראל ללא קיום המצוות!

 

בעצם מה שקורה זה שסך הכל אין לציונים הדתיים כל כך בעיה נגד החילונים כשאם הם באמת היו חרדים לדבר ה' הם היו לוחמים נגדם. ה' יעזור וכל עם ישראל יחזרו בתשובה באמת.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 4 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
לאביעד
מעוז צור 01.04.09 (10:24)
2.
אביעד כתבה מעולה
ירמיהו סטביסקי 24.04.09 (14:33)
3.
למעוז צור
דעואל בסוק 24.04.09 (14:40)
4.
אם אתה הרב דולי או הרב ירמי אני צנצנת
מעוז צור 12.06.09 (18:28)