מס' צפיות - 280
דירוג ממוצע -
הרשת בתלת-ממד?
מאת: יאיר מור 26/03/09 (02:34)

מסתבר שבתערוכת הגיימינג הגדולה בסאן-פרנסיסקו דנים לא רק במשחקים. אתמול יצאה מהכנס הודעה על ייסוד קבוצת-פעולה שתפתח סטנדרט לגרפיקה תלת-ממדית מואצת ברשת. ארגון הסטנדרטים ברשת "כרונוס" עומד מאחורי היזמה, ואליו הצטרפו (בינתיים) מוזילה - מפתחת דפדפן ה"פיירפוקס" - וגוגל - מפיצת הדפדפן "כרום".

ההכרזה באה, לדברי הגורמים המעורבים, בעקבות הטכנולוגיה המתפתחת, המאפשרת כיום כמעט לכל מכשיר אינטרנטי להציג גרפיקה לא-רעה ולהשתמש בה באופן מגוון יותר (מולטיטאצ` וחיישני G, זאת אומרת); הרוויה המחודשת בשוק הדפדפנים מאז כניסת כרום לשוק (נציג מוזילה, ולדימיר ווקיצ`ביץ`, אמר כי שוק הדפדפנים הגיע סוף-סוף למצב של התפתחות דינמית ומהירה, המאפשרת להתחיל לבחון דרכים שונות להתנהלות המשתמשים מול הרשת); והשיפורים הדרמטיים בביצועי ג`אווה-סקריפטים - שמהווים כנראה את הפלטפורמה העיקרית לגרפיקה מתקדמת ברשת, כמו גם ליישומים אינטראקטיביים, שהם תמיד הבסיס לממשקים חדשים.

הקבוצה תבדוק את אפשרויות השימוש בסטנדרטים הקיימים של "כרונוס" ליישום האצה גרפית ברשת, והארגון שואף לצרף אליה חברות נוספות המעורבות בהתפתחות הרשת - בעיקר אלו המפתחות דפדפנים, כגון מייקרוסופט, אופרה ואפל - שבפרוייקטים קודמים של הארגון היוותה גורם פעיל ביותר.

 
החל מהחודש הבא ישבו מיטב מוחות-הרשת, וירקמו לנו אינטרנט שבו גלישה באתרים הבנויים כמסמכים היא כבר "פאסה". נראה כמה שנים ייקח להם להביא לנו את המקבילה המקוונת ל-Wii.

 

לבלוג של יאיר מור

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר