מס' צפיות - 318
דירוג ממוצע -
עוד תקלה בשירותי גוגל
תקלה נוספת שהתגלתה בשירותי גוגל חשפה את מסמכיהם האישיים של גולשים המנויים לשירותיה לגולשים אחרים שלא קיבלו הרשאה לכך. אילו מסמכים נחשפו? מי הושפע מכך ואיך תיקנה גוגל את התקלה?
מאת: טור אורח 11/03/09 (03:13)

מאת: מערכת pCon

 

שוב זה קורה ובהפרש של שבועות ספורים מהתקלה הקודמת - גוגל מדווחת השבוע על תקלה נוספת בשירותי המחשוב בענן שלה - הפעם, בשירות התוכנות המשרדיות שלה Google Apps. בפוסט שפרסמה בבלוג שלה ג'ניפר מזון (Jennifer Mazzon), מנהלת בכירה בגוגל, היא הודיעה כי תקלה ב-Google Apps חשפה את מסמכיהם של חלק מהמשתמשים בשירות לגולשים אחרים שלא קיבלו הרשאה לכך.

מזון טוענת כי התקלה השפיעה על שיעור מצומצם במיוחד של מסמכים, של כ-0.05% מכלל המסמכים המאוחסנים על שרתי גוגל. לדבריה, מהתקלה נפגעו מסמכי Doc בלבד. יישום הגיליונות האלקטרוניים לא נפגע ולא נחשפו מסמכים מסוג זה. עוד אמרה ג'ניפר כי המסמכים שנפגעו שותפו רק עם גולשים מסוימים שהמשתמש שיתף בעבר והפסיק את השיתוף עימם לאחר מכן.

איך תדעו אם נפגעתם?

גוגל תיקנה את התקלה מייד ברגע שנודע לה עליה. החברה איפסה את כל השותפויות שיצרו משתמשים שנפגעו מהתקלה, כך שלאחר התיקון אף מסמך ממסמכיהם המאוחסנים על שרתי גוגל בשירות Google Apps לא משותף עם גולשים אחרים ברשת. גולשים שחשבונות השיתוף שלהם אופסו קיבלו הודעה על כך בדואר ויאלצו לשחזר ידנית את השיתופים שבהם כן היו מעוניינים לפני התקלה.

התקלה האחרונה בגוגל ממחישה פעם נוספת את סיכוני האבטחה הקיימים בשירותי המחשוב בענן. למשתמשים פרטיים תקלה כזו לרוב כמעט ולא מטרידה, אך עבור ארגונים עסקיים היא עשויה להיות קריטית. חשוב להתחשב בסיכונים אלו כאשר מעוניינים לפנות לשירות מחשוב בענן.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר