מס' צפיות - 274
דירוג ממוצע -
ההאקר הכלוא שהפך לסלבריטי
באיטליה, מסתבר, לא רק שראש המאפיה הוא גם ראש הממשלה. ביום שני פורסם כי האקר רומני המרצה 3 שנות מאסר בארץ המגף הפך לאליל וסלבריטי.
מאת: יאיר מור 09/03/09 (02:55)

אנחנו, הישראלים, רגילים לטעון בדביקות שהמדינה שלנו היא המקום המשוגע ביותר בעולם. אך לפעמים צצות פרשיות מופרכות כל-כך, ששמות אפילו את רפובליקת הבננות הקטנה שלנו עמוק בכיס.

באיטליה, מסתבר, לא רק שראש המאפיה הוא גם ראש הממשלה. ביום שני פורסם כי האקר רומני המרצה 3 שנות מאסר בארץ המגף הפך לאליל וסלבריטי.

 
גבריאל בוגדן יונסקו בן ה-22 (במרכז התמונה) יצר שכפול של אתר רשות הדואר האיטלקית, שהיא - כמה מפתיע - גם בנק, ובסיסמאות הלקוחות שהוקלדו באתר השתמשו הוא וחשודים אחרים כדי לגנוב לא מעט כסף. בדצמבר 2007 הוא נעצר ברומניה, והועבר לאיטליה למשפט, בו נגזר עליו לשבת שלוש שנים בכלא בצפון המדינה.

 
אך ההאקר הצעיר לא נתן לפרטים טכניים קטנים לעצור אותו. בוגדן, שכבר זכה ברומניה בתחרות גדולה והתקבל ללא תנאי לאוניברסיטה היוקרתית בבוקרשט, נבחן לאוניברסיטה הפוליטכנית במילאנו באוקטובר האחרון, באישור הרשויות באיטליה. את הבחינה הוא סיים בזמן שיא של שעה ו-20 דקות, וקיבל בה את הניקוד הגבוה ביותר שהושג בפקולטה היוקרתית אי-פעם. ביום שני שעבר (לפני שבוע וחצי) הוא כבר עבר את שני המבחנים הראשונים שלו כסטודנט במוסד הגדול, וקיבל בשניהם את הציון המקסימלי.

 
הפרופסורים באוניברסיטה של מילאנו מרוצים ממנו, ואחד מהם אף טען כי בוגדן "איננו רק הטוב ביותר בדורו - הוא כנראה הטוב ביותר אי-פעם". התקשורת האיטלקית כה אוהדת את הצעיר, עד כי חברת אבטחה איטלקית בשם WayLog כבר הציעה לו משרה, והציבור האיטלקי רואה בו גיבור-תרבות של ממש. מעניין מתי יכניסו אותו לכלא "האח הגדול VIP"...

 

לבלוג של יאיר מור

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר