מס' צפיות - 312
דירוג ממוצע -
בין תזונה לפורים
חג פורים הוא חג של מסיכות, תלבושות, תחפושות, שתייה לשכרה ובעיקר, הרבה שמחה.
מאת: מהות 04/03/09 (11:18)

פגישה משמחת

השמחה האמיתית מתגלה ברגע בו אנו מוכנים להיפגש עם הזהות האמיתית שלנו, הרגע בו אנו מוכנים להכיר בכך שהתחפושת היא כלי רב עוצמה, אמנם, אך מהותו היא לאפשר לנו לחפש את עצמנו. המילה תחפושת היא מלשון חיפוש.
זה יקרה רק כאשר נסכים להוריד מעלינו את המסכות (מלשון מסך), נכלול ויתור על שכרון החושים (של היין), ונראה את המקומות המוסתרים שבוערים מאחורי הקלעים של עצמנ, בדיוק כפי שפעלה אסתר המלכה. המילה אסתר היא מלשון הסתר.

 
נראה כי התחפושות והמסכים משרתים את השקרים והאכזבות והופכים אותנו לעבדים בעול השבי. הסתר הפנים הוא התגלמות של פוטנציאל. דווקא שם, במקום המוסתר, חבויה זהותנו, משם נובע הרצון האמיתי שלנו והגשמת הדרך שלשמה הגענו לכאן.

 

האם להסתתר מאחורי המסיכה?

 
פורים הוא חג של מסיכות, תלבושות, תחפושות, שתייה לשכרה ובעיקר - הרבה שמחה.

 
בפורים אנו יוצאים אל העולם בחזות שיש בה מן התעתוע, הטשטוש והדמיון. כאשר אנו אפופים במסך אשליות קל לנו יותר לחוות שמחה ועליצות. אנו מציפים את עצמנו בריגושים ובחגיגות, ונדמה לנו כי כל צרכינו באים על סיפוקם.

שחרור לחופש

 
האומץ לקלף מעל עצמנו את העמדות הפנים, האומץ לוותר על הריגושים והתעתועים, הוא הכוח שמאפשר לנו להתרחק מהשעבוד ולשחרר את עצמנו. אותו כוח מאפשר לנו להגיע אל התולדה החבויה בתוך התחפושת, בתוך החיפוש. תולדה זו היא חופש: החופש להיות מי שאני ללא מסכות.

ומה קשור לתזונה?

 
כמה פעמים קרה לכם שמצאתם את עצמכם אוכלים ללא קשר לרעב ביולוגי או צורך פיסיולוגי כלשהו? כמה פעמים מצאת את עצמך אוכלת מוצרים שקשה להחשיב אותם את צריכתם לאכילה בריאה ונבונה?
 
כמה פעמים אנחנו בוחרים להימלט אל המזונות המנחמים - כמו עוגות ולחמים, אל המזונות המרגשים - כמו שוקולד וממתקים, ואל המזונות המסממים- כמו היין?

כנראה שרוב הזמן.
 
לרכוש מודעות 


כאשר האכילה נעשית מתוך חוסר מודעות, בהיסח הדעת, היא נתונה להשפעת הסביבה והשפעת גירויים חיצוניים כמו פרסומות שכל כוונתן למכור לנו אשליות של ריגושים בתחפושת של מוצרי מזון.

כמלבוש אחר, גם המזונות יכולים לשמש לקיום ותחזוקה של הגוף, ולמלא בכך את תכליתם, או לפעול כמו חומרים מטשטשים, להסיח את דעתנו ולהרחיק אותנו מן המגע האמיתי עם ה"עצמי", ומלפגוש את עצמנו.

השינוי התזונתי הוא תהליך ארוך של ניקוי, שראשיתו בהסכמה לוותר על מסכים ומסיכות, הסכמה להסיר קליפות, והתקדמות אישית אל מקום משוחרר יותר, מאוורר יותר, נקי מרעלים ובהתאם, קשוב יותר לצרכים האמיתיים שלי.

תהליך זה הכולל שינויים וניקויים שלוקח אותנו מן ההסתר (העצמי) אל הגילוי (העצמי), ועם הזמן חושף אותנו להתגלות הרצון האמיתי שלנו, המזוהה עם החופש שבנו.

שיהיה חג שמח!

 

אתי דואניס, מורה לתזונה הוליסטית במכללת מהות מכללה לרפואה משלימה

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר