מס' צפיות - 369
דירוג ממוצע -
פרטי המסוק של אובאמה דלפו לרשת
פרטים רגישים על המסוק האישי של נשיא ארצות הברית, ברק אובאמה, דלפו לאינטרנט והגיעו עד למחשבו של משתמש באיראן. מה כללו הפרטים הללו ומה זה אומר על הסכנה ברשת?
מאת: טור אורח 03/03/09 (01:02)

מאת: מערכת pCon

 

פרטים רגישים מאוד על ה-Marine One - המסוק האישי של ברק אובאמה, דלפו לרשת האינטרנט - כך מדווחת חברת Tiversa, העוסקת בסריקה וניטור של רשתות שיתוף קבצים מסוג P2P. לדברי החברה, המידע, שנתגלה באחת הסריקות שלה, אותר ממחשב בעל כתובת IP שהוקצתה בטהרן.

Tiversa טוענת כי המידע שהתגלה כלל, בין השאר, תרשים מדויק של כל חלקי המסוק ופרטים נוספים הקשורים להיבטים הכלכליים בבנייתו של המסוק. בוב בובאק (Bob Boback), מנכ"ל Tiversa, טוען כי החברה שלו יודעת בדיוק מהיכן דלף המידע הרגיש ולהיכן הגיע.

לדבריו, המידע המקורי אותר במחשבו של קבלן ממשרד ההגנה האמריקאי בבטסדה (Bethesda) שבמרילנד. הקבלן השתמש בתוכנה לשיתוף קבצים וכנראה שלא היה מודע לכך שהיא שיתפה ברשת את כל הקבצים שנמצאו בדיסק הקשיח שלו. כתוצאה, הפך המידע שבמחשב שלו לחשוף עבור כל גולש בעולם שהשתמש בתוכנה.

פרשה זו חושפת שוב את הקלות הבלתי נסבלת שבה ניתן לגשת למידע רגיש ברשת וצריכה להדליק נוריות אזהרה עבור כלל הגולשים, ובמיוחד עבור מקבלי החלטות בארגונים. מומלץ לרענן את הנהלים בתחום ולבדוק פרצות אבטחה במערכות המידע כל העת.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר