מס' צפיות - 279
דירוג ממוצע -
משבר פיננסי: המאזנים האפלים של הבנקים בישראל
בעידן שבו בועטים בכל הפרות השמנות והקדושות ומבקשים פיקוח הדוק יותר - הגיע הזמן גם לחשוף את ערוותן הגלויה של הבנקים ולדרוש את הלאמתם באופן מיידי.
מאת: רביב מיכאל 23/02/09 (01:37)

הבנקים בעולם צונחים וגוררים אתם גם את הבנקים המקומיים: הפועלים ולאומי נסחרים עמוק מתחת להון העצמי ובנק דיסקונט נסחר בדיסקאונט של כ- 70% על ההון העצמי. ככל שנוברים יותר מגלים שהמערכת הבנקאית מסתירה חולאים רעים ומסוכנים.

 

לאחר שנים רבות בהן הסתירו הבנקים במאזניהם חובות אבודים שקוטלגו תחת סעיפים מאירי עיניים כגון " חובות שאינם נושאים הכנסה" ו"חובות בארגון מחדש" ושאר מרעין  בישין שהמשותף לכולם זה ניסיונות להחביא חובות רעים - הגיע הזמן שהרגולטור יחייב  את הבנקים לבצע מחיקה של החובות ההיסטוריים שנגררים ממאזן למאזן מספר שנים. ולתת לציבור המשקיעים תמונה אמיתית של מבנה ההון העצמי של הבנקים.

 

מחיקות של חובות העבר, יחד עם מחיקות צפויות מהפסדים בניירות ערך כתוצאה מהשקעות כושלות, יחד עם הפרשה צפויה לחובות בעיתיים עתידיים - עלולים להביא למחיקה טוטאלית של ההון העצמי של הבנקים.

 

לבנקים בישראל יש מחלות היסטוריות שמעולם לא טופלו כראוי ושהתרופה להן הייתה עצימת עין. בעידן שבו בועטים בכל הפרות השמנות והקדושות ומבקשים פיקוח הדוק יותר - הגיע הזמן גם לחשוף את ערוותן הגלויה של הבנקים ולדרוש את הלאמתם באופן מיידי. 

 

אל תאמינו שמצבם טוב יותר משל הבנקים האחרים בעולם, פשוט,  הפיקוח עליהם  רופס יותר.  

 

לבלוג של רביב מיכאל

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר