מס' צפיות - 224
דירוג ממוצע -
ההונאה של סטנפורד
מאת: אודי פוזיס 20/02/09 (11:03)

מסתבר שלא רק אצלנו יש מושחתים, כנראה המושחתים האמריקאים בין אם הם יהודים או לא, שמים אותנו בכיס הקטן, גם בגלל התחכום, אבל בעיקר בגלל שמדובר בסדרי גודל אחרים לגמרי.

 

הפיאסקו שהתפרסם אתמול, והוא כנראה לא האחרון, הוא עוד נדבח בשרשרת שחיתויות ורמאויות שלמעשה הזינו את הבועה הכלכלית.

 

מקובל לחשוב שהראשות לניירות ערך בארה"ב הוא גוף בעל שיניים חזקות, ובכל זאת טייקונים ניצלו את המצב הגמיש כנראה שנוצר בכלכלה האמריקאית במהלך כהונתו של בוש והצליחו לרמות אנשים רבים ולקחת את כספם. לא מדובר פה ברמאות בדיווח בלבד וביפוי המציאות אלא בגניבה של ממש.

 

ראינו אתמול אנשים עומדים בפתח של בית ההשקעות, כמו במשבר של שנת 29 בארה"ב, ודורשים את כספם. והדלת סגורה ומסוגרת, והרמאי ברח.

 

ההונאה של בנק סטנדפורד עומדת על 8 מיליארד $, שזה סכום שלא יאמן. אם אנחנו מצרפים את זה להונאה של מאדוף מדובר כאן בעשרות ואולי מאות מיליארדי $.

 

זה משהו ששום כלכלה ותהיה חזקה ככל שתיהיה, מה שהכלכלה האמריקאית היא לא ברגעים אלה, איננה יכולה להרשות לעצמה. מדובר בפשיטת רגל טוטאלית שיהיה מאוד קשה להתאושש ממנה. ומי יודע? אולי זה לא הכל? אולי יש עוד מקרים דומים למקרים האלה? לא בלתי סביר להניח שאכן זה המצב.

 

הבלון הזה של הכלכלה האמריקאית שהובילה אחריה את הכלכלה העולמית התפוצץ לכולנו בפנים, ומי יודע איזה עוד ריקושטים נגלה בהמשך.

הכותב הוא אודי פוזיס

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר