מס' צפיות - 410
דירוג ממוצע -
מיקרוסופט תפתח חנויות מותג
מיקרוסופט החליטה לפתוח ליין חדש של חנויות מותג שימכרו את מוצריה ללקוחות פרטיים. המדובר בשינוי מדיניות משמעותי למדי עבור חברה שנטתה עד היום למכור את רוב מוצריה דרך משווקים מורשים. מה מתכוונת מיקרוסופט להשיג במהלך כזה?
מאת: טור אורח 16/02/09 (02:18)

מאת: מערכת pCon

 

לאחר שנים ארוכות שבהן מכרה מיקרוסופט כמעט את כל מוצריה דרך משווקים חיצוניים, מחליטה כעת החברה להקים רשת חנויות חדשה שתוקדש רק למוצרי המותג שלה. להובלת המהלך החברה שכרה את שירותיו של David Porter, יוצא וואלמרט, הרשת הקמעונאית הגדולה בארצות הברית, ובעל ניסיון של 25 שנים בשיווק.

הצעד לא זר במיוחד למיקרוסופט, שכן הרעיון למכירה ישירה של מוצריה ללקוחות כבר הועלה לאוויר מספר פעמים בעבר. הצעד המשמעותי ביותר של החברה בנושא זה היה לפני יותר משמונה שנים כאשר פתחה את החנות הקמעונאית הראשונה שלה בקניון Metreon שבסן פרנסיסקו. החנות לא פעלה זמן רב ונסגרה בנובמבר 2001.

הניסיון האחרון של מיקרוסופט בתחום היה פתיחת החנות המקוונת שלה לפני כחודשיים, בעונת החגים האחרונה. חנות זו מציעה את כל מוצריה הבולטים לרכישה באופן מקוון. בכמה מהחנויות שמוכרות את מוצרי מיקרוסופט ניתן למצוא כיום גם מומחים מטעם החברה שמסייעים ללקוחות.

לדברי החברה, הצעד הנוכחי מגיע במטרה ללמוד כיצד לשפר את יכולות השיווק של החברה. זאת הסיבה שמיקרוסופט מתכננת לפתוח את החנויות החדשות במספר מצומצם בלבד של מקומות, לפחות בשלבים ההתחלתיים. את המידע שתצבור מתכוונת מיקרוסופט לחלוק עם משווקי המוצרים שלה.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר