מס' צפיות - 305
דירוג ממוצע -
החזון הירוק של גוגל
גוגל חשפה אתמול לראשונה פרטים על פרויקט חדש שלה, המיועד לאפשר למשתמשים לחסוך שיעור משמעותי מהוצאות האנרגיה הביתיות שלהם. איך היא מתכוונת לעשות זאת?
מאת: טור אורח 12/02/09 (02:11)

מאת: מערכת pCon

 

גוגל מתכוונת לרתום את המיומנות והידע שלה בתחום התוכנה כדי לתרום לצמצום כמות הגזים הרעילים הנפלטים לאטמוספרה. החברה פרסמה אתמול בבלוג הרשמי שלה פרטים ראשוניים על פרויקט חדש שהקימה המיועד לאפשר לה להשיג את המטרה זו.

גוגל הודיעה כי היא עובדת בימים אלו על תוכנה חדשה, בשם Google PowerMeter, המיועדת לאפשר למשתמשים לאמוד את כמות צריכת החשמל הביתית שלהם בזמן אמת דרך המחשב. המטרה היא לאפשר למשתמש לקבל תובנות חדשות על דרכים בהן יוכל לחסוך באנרגיה.

לדברי החברה, מחקר שערכה מראה כי הצגת מידע שכזה, על שיעור צריכת האנרגיה הביתית, גרם למשתמשים לחסוך בין 5% ל-15% מהצריכה החודשית. אם מיליוני אנשים בכל העולם ישתמשו בתוכנה הזו, הרי שהחיסכון והתרומה לאיכות הסביבה עשויים להיות עצומים. "אם חצי מהאמריקאים ישתמשו בתוכנה החיסכון שייווצר יהיה שקול להורדת 8 מיליון מכוניות מהכביש", נאמר בבלוג של החברה.

התוכנה נמצאת כרגע בשלבי בדיקה והיא צפויה להשתחרר לציבור הרחב כבר בחודשים הקרובים. מיזם זה הוא חלק ממהלך רחב יותר של גוגל בנושא החיסכון באנרגיה. בשנה האחרונה היא יצרה שיתופי פעולה עם חברות הפועלות בתחום בהשקעה של מיליוני דולרים.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר