מס' צפיות - 535
דירוג ממוצע -
גוגל משיקה Offline Gmail
גוגל הודיעה על כלי חדש ל-Gmail שיאפשר להשתמש בשירות הדואר שלה גם במצב בלתי מקוון. הכלי, הנמצא כרגע בשלב ניסיוני, יהיה זמין בימים הקרובים רק לחלק מהמשתמשים. מי יוכל להוריד אותו ומהיכן?
מאת: טור אורח 30/01/09 (00:54)

מאת: מערכת pCon

 

גוגל הודיעה על כלי חדש לשירות הדואר הפופולארי שלה, Gmail, המאפשר למשתמשים לגשת לשירות גם כאשר הם אינם מחוברים לרשת. הכלי, המכונה Offline Gmail, נמצא כרגע בשלבי ניסיון ויהיה זמין בימים הקרובים עבור תושבי ארצות הברית וממלכת בריטניה בלבד. בהמשך צפויה גוגל לפתוח את הגישה להורדת הכלי גם למשמשים נוספים ממדינות אחרות.

הכלי הוא מעין תוכנה קטנה אותה ניתן להוריד ולהתקין על המחשב. היא מאפשרת למשתמשים לגשת אל הודעות הדואר השונות שלהם ולקרא אותן, גם כאשר אין חיבור זמין לאינטרנט, בדומה לשימוש בתוכנת אאוטלוק של מיקרוסופט. ממשק התוכנה ממשיך לפעול דרך הדפדפן ונראה זהה לממשק השירות של Gmail.

חוסר האפשרות לקרא הודעות במצב לא מקוון הוא אחת מנקודות התורפה הגדולות של שירותי הדואר המקוונים. הפתרון החדש של גוגל מצליח להתגבר על בעיה זו ולהציב את גוגל בעמדה טובה יותר בתחרות בשוק.

חשוב לציין בעניין זה כי קיימים כבר פתרונות שונים לבעיה, למשל ייבוא ההודעות באמצעות פרוטוקול POP3 לתוכנת הדואר במחשב, או שימוש בתוכנת Zimbra של יאהו!, שהושקה לפני כשנתיים, אשר תומכת במרבית שירותי הדואר המובילים. יחד עם זאת, הייחוד בפתרון של גוגל הוא השמירה על הממשק והתכונות של השירות המקורי.

גוגל טוענת כי הכלי החדש נוסה בהצלחה על ידי עובדי החברה במשך זמן מה. יחד עם זאת, כדאי לשים לב שהוא עדיין נמצא בשלבי ניסיון ויתכנו עדיין תקלות שונות. הכלי יהיה זמין להורדה באתר המעבדה של גוגל (Labs) תחת החלק של Gmail.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר