מס' צפיות - 253
דירוג ממוצע -
מחזור שורי ארוך טווח
מאת: בולס שיקמים 30/01/09 (00:48)

טוב, אני יודע שזה נשמע נועז על רקע בשורות האיוב הכלכליות הניחתות עלינו מכל עבר ובמיוחד על התחזיות המדברות על מיתון העומד בפתח.

 

כך שיש כאן איזה דיסוננס שהמחשבה השיגרתית מתקשה לחיות איתו.

 

אבל יש להבין כי השוק אינו מתנהג כפי "שכולם" מצפים ממנו.

 

הפוסטים הקודמים דנו בהרחבה  במצב בו נמצא שוק ההון בשבועות האחרונים:  כל המשקיעים שרצו לצאת מן השוק כבר עשו זאת, ונותרו בו אלה שסבורים כי מחירי המניות הנוכחיים הם אטרקטיביים ביותר וגם אם ירדו עוד הרי שלטווח הבינוני והארוך אחזקת המניות תניב תשואה יפה.

 

במילים אחרות אלה שנותרו בשוק מוגדרים כבעלי "ידיים חזקות" גרעין קשה של מקצוענים שאף מתחיל לרכוש מניות ואגח"ים שלהערכתו נסחרים מתחת לשוויין הכלכלי.

 

מכיוון שנותרו בשוק מעט שחקנים גם הרכישות הללו אינן נעשות במחזורים גדולים ולכן אנו עדים בזמן האחרון לעליות שערים במסחר יומי מצומצם המסתכם ברוב המקרים בפחות ממיליארד ש"ח ליום.

 

ניתוח ההתנהלות הטכנית מאז השפל האחרון (592):

 

כדי להבין האם העליות האחרונות הן תחילתו של שוק שורי חדש (שינוי מגמה ארוך טווח) יש צורך להשוות את מה שקורה עכשיו למה שקרה בעבר.

 

המאפיין הראשון והמובהק ביותר לשינוי המגמה בעבר היה גל עליות מתון, במחזורים נמוכים שהחל אחרי שהשוק נגע בנקודת התחתית שלו.

 

גל העליות הזה שם קץ ל"רכבת ההרים" שאפיינה עד אז את התנהלות השוק.

 

המתבונן בגרף השוק בעת הזאת יבחין מיד כי אחרי  שנקבע השפל האחרון (592)  בולטת לעין העובדה שגל העליות שנוצר מאז מאופיין במתינות יחסית: התנודתיות נמוכה, וגם המחזורים מצומצמים.

 

נבון לכתיבת שורות אלה מאז שנקבע השפל עברו 48  ימי מסחר שבמהלכם  נבנה גל עליות יציב  ומוצק שכל נקודת שפל שבו גבוהה מנקודת השפל שקדמה לה.

 

גם לדבר הזה יש חשיבות רבה: הוא מעיד על יציבות בביקושים, והעדר היסטריה של מכירות.

 

השיא האחרון נקבע על  711 כזכור, ופריצה  של הרמה  הזו תחזק את דעתי שאכן גל העליות הנוכחי  מבשר את תחילתו של מחזור שוורים ארוך טווח.

 

לבלוג של בולס שיקמים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר