מס' צפיות - 220
דירוג ממוצע -
מהיכל המשפט
בהסתמך על הודעה לעיתונות המצורפת כאן החלטתי להוריד כפפות ולטפל בנושא הטרדה מינית .מעניין כמה תירוצים ואלו שיטות תנקטו כדי לטאטא את הנושא מתחת לשטיח בתירוצים כמו: רק קבוצת שוליים נוהגת כך.
מאת: ygfani 26/01/09 (12:27)

המומחה לדיני עבודה עו"ד דוד סער: הוטרדה מינית באמצעות המחשב וזכתה לפיצויים בסך 50 אלף ש"ח

 

מעביד שגלש לאתרי סקס בנוכחות עובדת שלו, חויב לפצותה ב- 50,000 ₪ בפסק דין שהגיש עו"ד דוד סער בבית הדין האזורי לעבודה בבאר-שבע. בית הדין קבע כי המעסיק ביצע הטרדה מינית "עקיפה" בכך שהמעביד נהג לגלוש לאתרי סקס באינטרנט מהמחשב, שנמצא בעמדת העבודה של העובדת.


"בכל פעם שדבר זה לא היה נוח לעובדת, היה מבקש ממנה המעביד כי תצא מהחדר" טען עו"ד דוד סער.  בית הדין קבע שאין לקבל את הפרשנות אשר לפיה הטרדה מינית - בדרך של התייחסות המופנית אל אדם  - תתקיים רק בפנייה ישירה ובפנייה פיסית אל המוטרד, מפני שקבלתה של פרשנות זו, משמעותה הוצאתם מגדר החוק של מעשים היוצרים "סביבה עויינת", כגון תליית תמונות פורנוגרפיות, בדיחות גסות בין עובדי המשרד הגברים על מיניותה של אחת העובדות בנוכחותה גם אם לא ישירות כלפיה.

 

בית המשפט קבע שעצם שימושו של המעסיק בעמדת המחשב של העובדת לצורך גלישה לאתרי סקס, יצר לגביה "סביבה עויינת"  ולא אפשרית."  לו היה הדבר חד פעמי לא היה הדבר בגדר הטרדה מינית, אך משחזר על כך המעביד עוד ועוד, נכנס הדבר לגדר הטרדה מינית" טען עו"ד סער .  בהתחשב בנסיבות, פסק בית הדין לעובדת את הפיצוי המקסימאלי בסך 50 אלף ₪, וכמו כן פסק לטובתה פיצויי פיטורים למרות שלא התפטרה מיוזמתה.

מסכם עו"ד דוד סער ומציין כי, שהטרדות מיניות עדיין לא פסחו מן העולם, יש לזכור כי בבוא התובע או התובעת לבית המשפט בתובענה מסוג זה, יש להצטייד בהוכחות משכנעות ובעדויות תומכות, שכן ללא אלה יקשה מאד להוכיח תביעה מסוג זה.

 


 

מי מוכן להודות שהוא אינו חוטא לעיתים בהטרדה מינית ?לו ידעתם כמה קשוח החוק לטובת האישה או אז הייתם חושבים פעמיים לפני שתאמרו או תהיו בקרבת אישה. זו לא הגזמה.

 

די בתלונה מסוג זה כדי להרחיק אדם מעבודתו או ממקום מגוריו. די בחשד קל. בהנחה-זכרו שהדגשתי בהנחה-שכל מה שכתבתי עד כאן אמין מישהו צריך לשים סוף לחוטר השוויון בנושא.

 

הופצה לידי שמועה שאיני אחראי לטיב כשרותה שעובדת שפוטרה הודיעה למעבידה שאם הוא לא יחזור בו מפיטוריה או אז תתלונן עליו בפני הרשות השנייה כו הוטרדה על ידו מינית.

 

אז לפני שאתם אומרים בובה מותק ממי וכדומה או שבתום לב רציתם להסיר אבק או כתם מבגד חברתכם לעבודה ראו הוזהרתם. תמיד כדאי שמכשיר הקלטה יהיה בהיכון אם אין אדם נוסף נוכח.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר