מס' צפיות - 303
דירוג ממוצע -
למי להצביע? אני מתלבט- מי מוכן לעזור?
מאת: שלמה 25/01/09 (11:25)

יש לי מספר "אהבות" פוליטיות. גדלתי וחונכתי על ערך העבודה, על תרבות העבודה ועל כיבוד האדם העובד, זכויותיו וכבודו. לכן מדברת אלי שלי יחימוביץ

 

בדאגתה לקופאית בסופרמרקט ולשאר עובדי הקבלן -אשר הוא "עושק מורשה" במקרים רבים. אבל היא "שמאלנית" מדי לטעמי. יונה -בלשונה. ואני לא מאמין ביונים שאינן חיות בשובך. הויתורים שהסמול מוכן לעשות לא יביאו לשלום כי מולינו עומדים אנשים ששלום לא מעניין אותם - במונחים שלי, כלומר, שלום עם השלמה!!! התרבות "ההיסתדרותית" לא הוכיחה את עצמה ועדיף הקפיטליזם -בתנאי שאינו חזירי!!!

 

מאידך -אני רוצה בבטחון מדינתי -שהיא פרויקט חיי- כמו של רבים רבים אחרים. אני שומע את טיבי-בשארע ושאר שונאי ישראל -על כך שאין מקום  למדינת -יהודים בעלי תודעה לאומית  (ציונים). יש גם פוסט-ציונים וגם פוץ-ציונים בקירבינו אבל הם זניחים בעיני. הם ינבחו- כי זה טבעם -והשיירה תעבור .

 

וכאשר אני שומע את ערביי ישראל (פלשתינים שחיים כאן למורת רוחם ,ממש מסכנים, רחמים עליהם...)אני אומר לעצמי - רק ליברמן!!! מעולם לא הצבעתי עבורו אבל יש לו העוז והתעוזה לאמר להם בפרצוף : רבותי הערבים, לא טוב לכם כאן? עיברו  חצי ק"מ ואתם במקומכם הטבעי- על פי עדותכם. או לחילופין- נוותר על מספר ק"מ בואדי ערה ואתם על בתיכם ואדמתכם אזרחים מלאי-כבוד על ההימנון והדגל שלכם.  הוגן נכון? אבל הם רוצים את ה כ ל וכ א ן. הם רוצים את שלי, את אדמתי ואין איש שירסן את חוצפתם!! כולם אומרים בחדרי חדרים שחוצפתם של החכי"ם הערבים מרקיעה שחקים אבל איש -מלבד ליברמן- לא אומר להם ישירות בפנים את האמת הזו שלי ושל רבים אחרים.

 

אני רואה בערביי ישראל פלסתינים-לאומנים-קיצוניים -אנשי התנועה האיסלמית וכו" בעייה קשה. נכון- ל א  כ ו ל ם חארות. ישנם רבים שרוצים לחיות איתנו ועימנו ומבינים שכך ייטב להם. אבל מה עם האחרים?  והבדואים? דומני שיש רגליים לטענה ולדרישה של ליברמן : "אזרחות מול נאמנות". לא יתכן שיחייה כאן ערבי-לאומן קיצוני שיכוון טילים לצפון וימשיך לקבל שכר מהמיסים שלי בחסות בגצ.

 

בין שתי קצוות אלה נמצאת ציפי ליבני -אשר אמרה לש"סניקים live me וזרקה אותם החוצה- אני מכבד אותה על כך וגם עמדות מדיניות סבירות ומתונות, על יושרה ויתכן שהיא תהיה בחירת-ביניים של אמצע שפוי אבל גם פטריוטי- ללט מרכאות.

 

אז זהו בקצרה -אלה הן ההתלבטויות שלי. יש לי סיבות להצביע מ"עבודה" בדרום עד ליברמן בצפון הפוליטי. יש יתרונות וחסרונות לכל הצבעה כמו גם לכל אי-הצבעה.

 

עיזרו לי להחליט. תודה.

הכותב הוא מרצה למדעים מדויקים גימלאי של מכללה

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 4 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
התשובה היא: אל תצביע!!!
25.01.09 (11:35)
2.
הרי כבר החלטת>>>>>>>>>>>>>>>
zvidoc 26.01.09 (00:19)
3.
נתניהו היחיד שהוכיח את עצמו
עידן 30.01.09 (15:22)
4.
אני מועמד של כוח הכסף
בלוג דוד יוס1 30.01.09 (21:59)