מס' צפיות - 1615
דירוג ממוצע -
ההשוואה בין מצבם של תושבי עוטף עזה למצבם של בעלי העסקים הכורעים תחת משבר הקורונה
בדומה לבעלי העסקים שרוצים שיציעו להם אופק ותקווה לגבי עתיד העסקים שהם מנהלים, גם תושבי עוטף עזה היו שמחים לדעת מתי ייגמרו הסבבים הביטחוניים בין מדינת ישראל לחמאס ובאילו תנאים יחזרו החיילים והאזרחים החטופים הנמצאים בשבי חמאס. נכון לעכשיו אין תשובה לשתי השאלות האלה ואנשים ימשיכו לסבול עוד זמן רב מבלי שמבעד לקשת יצוץ אופק ורוד וזה דבר נורא ואיום.
מאת: רועי אורן 17/11/20 (16:47)

בסוף השבוע האחרון נורו שתי רקטות מרצועת עזה לעבר יישובי השפלה.

כיפת ברזל שלחה טילי יירוט פספסה את שני הטילים שנפלו בשטח פתוח ,והצבא הגיב תגובה מינורית כאשר ירה על שתי מפקדות חמאס.

לא ברור נכון לעכשיו האם הייתה תקלה במשגר כפי שטענו פעילי חמאס או שמדובר בירי תגובה לחיסולו של מנהיג הג'יהאד האסלאמי אבו אל עטא שבשבוע שעבר צוין שנה למוצו בידי ישראל, אך אזרחי ישראל באמצעות כתיב ברשתות החברתיות מתחו ביקורת על התגובה הרפה של צה"ל.

אני סבור שאם צה"ל החליט מסיבותיו שלו לקבל את ההסבר שמדובר בתקלה טכנית הוא צריך להבליג על הירי ולא להגיב כלל ולשמור את התגובה לירי הבא לא חשוב באילו ישובים מדובר, אך אם צה"ל היה מגיב בתגובה עוצמתית וכתוצאה מכך הייתה הסלמה אז היו טוענים שחיי תושבי השפלה ומרכז הארץ חשובים יותר מחיי תושבי עוטף עזה (מה שכמובן לא נכון).

נשאלת השאלה: למה זה קורה?

                        תשובה לשאלה: למה זה קורה?

הדבר נובע בין השאר מכך שכמו בנושא הטיפול במשבר הקורונה, גם בנושא עזה אין תכנית מוסדרת לגבי מי צריך לשלוט שם, באילו תנאים זה צריך להיעשות, ואיך מחזירים את רצועת עזה שמתמודדת בימים אלו עם גל שני של קורונה לחיים סבירים .

בדומה לבעלי העסקים שרוצים שיציעו להם אופק ותקווה לגבי עתיד העסקים שהם מנהלים, גם תושבי עוטף עזה היו שמחים לדעת מתי ייגמרו הסבבים הביטחוניים בין מדינת ישראל לחמאס ובאילו תנאים יחזרו החיילים והאזרחים החטופים הנמצאים בשבי חמאס.

נכון לעכשיו אין תשובה לשתי השאלות האלה ואנשים ימשיכו לסבול עוד זמן רב מבלי שמבעד לקשת יצוץ אופק ורוד וזה דבר נורא ואיום.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר