מס' צפיות - 8499
דירוג ממוצע -
"לייצר הרתעה"
זה לא לתת למחבל לצאת חי ולדון למוות מפגע שיצא במקרה חי?! אז יש פה טעות בתפישה התרבותית! הם מבקשים למות! להרוס את ביתם? עוצר? מהי הרתעה אמתית??! מאת: דוד דרזי
מאת: קולנוען 11/07/16 (22:42)

לאנשי הימין היקרים אחיי הנמצאים בספירה אחרת... אני שומע לאחרונה המון "צריכים לייצר הרתעה!"

אז ידידיי בואו וספרו לי נא איך מרתיעים מפגעים בודדים!?? מה זה "להרתיע" מבחינתכם

האם להרתיע זה:

!לא לתת למחבל לצאת חי ולדון למוות מפגע שיצא במקרה חי

אז יש פה טעות בתפישה התרבותית! הם מבקשים למות! תבינו שחלומם הוא למות! אם הם נהרגים לא זו בלבד שהם "מודל הערצה וחיקוי" לצעירים בדור... לא זו בלבד שתתגלגל לה בדרך עוד נקמה של קרוב חבר אהוב... לא זו בלבד שהלוויה היא כר פורה להתפרעויות ופח"ע בכל הארץ ולעוד לוויות בעקבות הרוגים נוספים... (לכן צה"ל והשב"כ המליצו כדי להרגיע ולדכא טרור צריך "להוריד את כמות הלוויות" די הגיוני לא!? כנראה שלא לכולם) לא זו בלבד שברגע שהם יוצאים חיים אז הם "מופסדים" הם מספקים לשב"כ מידע רב ערך ומצביעים מה דחף אותם!? איזו תעמולה?!! מי תמך בהם? סייע להם? איפה הם חצו את הגדר... מידע רב ערך ביטחוני!

לרוב, (למזלנו!) הפיגועים לא מסתיימים גם בהרוגים אז הם הופכים ל"אסירים כושלים" שאפילו לא יטרחו בשבילים למאבק לשחרור... בקיצור מלבד ומלבד... במותם הם בראש ובראשונה הופכים ל"סלבים" מקבלים תרומות וכספים מפה ועד מכה... נכון שהאמוציות והרגש אומרים "לא מעניין אותי מה הם מרגישים שימותו!" מרגישים כך כי זה בתפישה היהודית ישראלית או בעצם כמעט לכל בן אנוש שהמוות הוא הסוף ומי שמת מפסיד! אבל לא בתפישתם של מי שבא לפגע וקרוביהם!

למה לנו להגשים להם את החלום לשדרג אותם כספית להפוך אותם ל"סלבים" ולהרוס אותנו?

מוות לא מרתיע אותם להפך הוא מייצר עוד טרור! יש לזה סימוכין אצל גופי הביטחון שעדיף מחבל חיי וכושל מאשר מת "ומנצח"

להרוס להם את הבית!

ברוב הפעמים הם מקבלים פיצויים מהרשות! חמאס! חיזבאללה! איראן! קטאר... ואפילו תרומות מאזרחים משכנים וחברים! ככה שצה"ל הורס קירות ישנים מטים ליפול ובית ריק מתוכן... ומשדרג אותם לבית מרוהט! משודרג! ועוד מחסן ורכב חדש! עם סטטוס של "סלבים"! מי שעדיין לא חשב על לפגע ולא היה מעורב לאחר הרס הבית קרובים ושכנים הופכים בעל כורחם להיות מעורבים ולתמוך בטרור... שלא לדבר על איך אנחנו מצטיירים בעיני העולם ואיזה נזק עצום זה גורם ליחסי הציבור של ישראל וכמה זמן וכסף על הוצאות משפט.

אז למה לשדרג אותם ולדפוק אותנו?!

הרס ביתם לא מרתיע אותם רק מוסיף להם בית חדש משודרג ועוד תומכים.

 

לעשות עוצר וסגר לתקופה בלתי מוגבלת!

האם ידוע לכם ממה מפחד מחבל מתאבד!?? אז זהו שיש לו פחד אחד וזה לפגוע בבן דתו! העוצר והסגר מספקים לו את השקט שמי שבכבישים כרגע מי ש"בחוץ" זה יהודים בלבד! בנוסף זה מביא אנשים לייאוש ומצרף אליו תומכים לטרור (בגלל זה צה"ל והשב"כ תמיד ממליצים להקל על האוכלוסייה את החנק... הם נחנקים אנחנו נסבול!) רוב המפגעים מגיעים ממצב סוציו אקונומי נמוך ובעיות במשפחה סגר מגביר את התוצאה הזו! מחבל לא ימנע מלעשות פיגוע בגלל "סגר" תמיד ובקלות הוא ימצא פרצה... זה עונש קולקטיבי שעל פי כל מחקר מצרף תומכים לטרור ולא מונע פח"ע... אז למה עושים את זה בכל זאת!? בין היתר כדי ש"ישראל ישראלי" יהיה שמח ורגוע... ואל תשכחו שגם למנהיגים יש רגשות ואמוציות.
מבחינה סטטיסטית מובהקת רובם של המחבלים או איבדו בן משפחה בפח"ע או נמצאים במצוקה כלכלית ומצוקה חברתית סגר ייתן את הפוש הנוסף שיגרום למחבל הפוטנציאלי לקום ולבצע.

אז למה לתת להם כר ובמה לפגע להרוס ולדפוק אותנו ועל הדרך לשדרג את מעמדם?!

סגר רק ידחוף אותם לבצע ינקה להם את השטח ויוסיף תומכים לטרור!

אז מה נשאר לנו לעשות בכלל ומה צריך?

***להשתדל לתפוס את המחבלים חיים אם הרג לא הכרחי, (נכון זה בעסה! תאמינו לי זה לא קל!) האמוציות דורשות עין תחת עין! אבל זה עולה ויעלה לנו ריבית דריבית!

****להימנע מלהרוס בתים, הם לא מפסידים דבר, להפך, מרוויחים המון!

***להימנע מסגר ועוצר, לא ימנע מחבלים ינקה להם את השטח ויצרף תומכים למעגל הטרור.

אז מה לעזאזל נשאר לנו?

המון!

קודם לצערי הדברים הכי חשובים והכי "קלים" זה בחקיקה בכנסת! כדי שכל אזרח לא ירגיש נבגד ולא יטרח לתפוס מחבל חי שאולי ישתחרר

צריך לחוקק חוק - "כל מחבל שרצח על בסיס אידאולוגי שום דבר ושום חנינה ושום עסקת שבויים לא תשחרר אותו! בבית הכלא מלבד "פיתה ומים" ומטר על מטר קיר בלי חלון הוא לא זכאי לדבר!!! אם ורק ירצה הוא יוכל כמה שירצה להרצות לשוחח להסביר לנוער ערבי על הטעות שבמאבק אלים. אולי גם יקבל "מיץ פטל ולחם מלא" אם ישפיע מעט אם אתם מבינים את "כוונת המשורר""

 

חוק נוסף והוא מאוד בעייתי ספק אם יעבור, כל בן משפחה גרעינית של מחבל שיש עדויות שהוא תמך בטרור יגורש! אנחנו לא מדינה רגילה רוויה בטרור וצריך לנהוג שונה! זה מרתיע בגלל שהמתאבד הפוטנציאלי חושב על משפחתו! לפחות במינימום כל זכויות של אזרח מן המניין יישללו מהם לאלתר! ויזכו תמיד "לביקורים" מהשב"כ א כל גוף ביטחוני אחר.

לחוקק חוק להקמת "מטה" להגנת משתפי"ם לגיוס ולתמיכה בהם להקשבה ולמימון כל צורכיהם הבסיסיים. זה אחד הכלים הסופר חשובים בארגז הכלים במלחמה בטרור

ישראל יורקת להם בפרצוף ומזניחה טיפול והגנה בהם.

חוק חובה להחיל לימודי ערבית ואסלם בכל בית ספר! (במגזר הערבי חובת לימודי יהדות ועברית) אחרת לא יתוקצבו! (דור העתיד שלנו עילג! השב"כ והמוסד נשארים בלי יכולת לבחור מגוון מגויסים ונאלצים "להסתפק" במה שיש) והאיבה והשנאה בינינו ללא יכולת לשוחח ולהבין, לא להסכים! להבין את האחר היא בקנטים.

אולי אפילו לקיים "יום שלום" שביום הזה נוער ותלמידים נפגשים עם "האחר" ודנים על איך לשפר את המצב... יש ערבים בני 15 שמעולם לא נפגשו עם יהודי וגם הפוך.

אגב לטעמי שני הדברים האחרונים שציינתי הם סופר חשובים לשתול שורשים של "שקט לעתיד"

כמובן תסתכלו על הסטטיסטיקה היא לא משקרת רובם המוחלט של המפגעים לא באים מבית עשיר ואפילו לא עמיד! מהמעמד הבינוני מינוס במדד שלהם לא שלנו! שזה חיים שלא מעניקים חופש לנפש...

מצבם ישופר בחינוך ובכלכלה מצבנו ישופר כפליים!

מלבד חוקים בכנסת יש לנסות אפילו "למראית עין" לתת אופק מדיני ותמיד לנסות לשבת לשוחח עם הצד השני. תמיד אני שומע "מה!??? אתה הזוי! לשוחח איתם על שלום! הם אויבים חיות אדם!"

חחח אני לא צריך לדבר שלום עם חברים או יריבים! שלום מדברים עם אויבים!

ועוד עניין לגבי ה"שלום" לרוב הימנים תפיסת השלום היא "לנגב חומוס בעזה ולרוץ יד ביד עם פטמה לעבר השקיעה!" לא יקרה! זה לא "שלום" זה אוטופיה!

הם מתים להשליך אותנו לים! לא יקרה! והאמת גם אנחנו רוצים להעיף אותם לאלף עזאזל! גם לא יקרה

שלום" זה אין דם! שקט אסטרטגי ביטחוני... לא "ברית המבוססת על אהבה ואמון הדדי" זה חוזה "עיסקי" לכל דבר אם יש גם מעט מסחר וערוצים דיפלומטים אז זה "זכייה בלוטו"! רק שקט, בלי הרוגים ופצועים... זה בטח לא לרקוד ביחד בפורים ובעיד אל פיטר."

ומילה קטנה על אנשי השמאל.

אנא מכם בכל לבי אני מנסה להסביר לכם נסו להבין כמו שיגאל עמיר... ברוך גולדשטיין... רוצחי אבו חדר... רוצחי משפחת דוואבשה... מבצעי "תג מחיר" ואנשי "טרור יהודי" הם לא מייצגים בשום אופן את הימין! ככה תומכי מחבלים פרו פלסטינים ואנטי ציונים אינם מייצגים את השמאל! (זה השפוי והציוני כמו הימין השפוי והציוני!) אז נסו בדיון הבא להבדיל בין "שמאל" פרו פלסטיני אנטי ציוני... לסמולני כמוני "עוכר ישראל" ומעריץ את צה"ל בכל נימי נפשו... ששכל אח ביחידת המסתערבים ודוד בששת הימים...

לפני שתנסו לתת עצות לגדולים ומנוסים מכם תחשבו עוד קצת...

רק שקט שהיה לכולנו. אתם מוזמנים לקלל בתגובות או בפרופיל הפייסבוק שלי, אני עובר על כל התגובות, שהיה יום שקט.

 

הכותב שירת בשטחים כבוגר יחידה קרבית, לוחם, אח שכול למסתערב, ולדוד. סטודנט לפסיכולוגיה ופילוסופיה ופעיל חברתי.

הכותב הוא חובב קולנוע מושבע, חוקר קולנוע וחובב חידושים טכנולוגים. סטודנט לפילוסופיה ופסיכולוגיה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 22 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
נהדר! גם לי חידשת
יעקב 12.07.16 (15:55)
2.
האמת חומר למחשבה ל"ת
ימני 12.07.16 (15:57)
3.
מכירים את הכפירה שלך עוכר ישראל!
דוד כלמן 12.07.16 (16:02)
4.
כלמן או גלמן תחליט?
דוד דרזי 12.07.16 (16:43)
5.
תומכת
חני אשד 12.07.16 (17:49)
6.
דאההה!
לוחם 12.07.16 (19:21)
7.
כלמן
שי 12.07.16 (20:39)
8.
סימני קריאה!!!
ר 13.07.16 (00:04)
9.
נכון, אבל...
yossi yaniv 13.07.16 (05:10)
10.
וואלק אתה
ימני מתעניין 13.07.16 (08:20)
11.
ל- 8 "סימני קריאה"
דוד דרזי 13.07.16 (08:33)
12.
אהבתי תודה! ל"ת
ליאת 13.07.16 (12:12)
13.
אהבתי ל"ת
רונן רון 18.07.16 (12:47)
14.
יפה אמרת דודי
צפריר 20.07.16 (17:18)
15.
במקום לחוקק חוק חירום נגד טרור ולגרש אלפ
09.10.16 (12:47)
16.
ל- 15 לצערי לא יקרה ...
דוד דרזי 12.10.16 (15:20)
17.
כאשר ניתן לא להרוג זה עדיף ...
דוד דרזי 22.10.16 (00:09)
18.
אני בעד ל"ת
אורנה 22.10.16 (00:12)
19.
זה עוזר אם אפשר...
רמי 27.03.17 (22:35)
20.
זה עוזר אם אפשר...
רמי 27.03.17 (22:35)
21.
חקיקה לא תעבוד, הרפיסות תנצח
י. 24.08.17 (13:40)
22.
ל 21 אכן אוהבים את המוות אבל...
דוד דרזי 13.09.17 (04:05)