מס' צפיות - 490
דירוג ממוצע -
שובו בנים שובבים
בשבוע שעבר החל הציבור הדתי להתענות כל יום חמישי כדי להטהר ולהוסיף קדושה,ואף סימן נתנו לכך שובבים תת שהם ראשי התיבות שמות וארא בא בשלח יתרו משפטים ובשנה מעוברת אף תרומה ותצווה.האם הפנמנו את משמעות הצום כדי להשתנות? או שהכל ענין טקסי פולחני כדי לשמר מסורת?
מאת: ygfani 18/01/09 (12:20)

עד שאנו זוכים לרוות נחת מצאצאינו כריות ,ממחטות ולחיים רבים מתמלאים בדמעות מלוחות ובתפילות מרגשות. הו אלי אנא הענק לי ילד ואטע בו אהבת האדם החי והצומח אקנה לו ערכי תרבות ודרך ארץ אעניק לו מוטיבציה לשאוף רחוק גבוה ומהר כדי להרבות כבוד שמים וכבוד האדם.מה קורה בעצם בשטח במבחן התוצאה?...

 

מבלי להאשים ולחפש חסרונות איפה טעינו? האם טיפסנו לאספמיא כדי להגשים חלום? האם אנו בכלל מחנכים או מדקלמים תרגילי אילוף?האם שכחנו משהו בדרך ממוסך החיים לזירת ההפעלה?אל תאמרו לאלוקים פתרונים שבו עם עצמכם עם בן-בת זוגכם-ן ושאלו מה עשינו או לא עשינו כדי להתקדם היום בעוד צעד או שניים לפחות? האם המטרה מספיק ברורה לכל.

 

האם האמצעים להשגתה ברוררים ואפשריים? כמה רגש תפילה והערכה הענקנו כשהשגנו או הגענו ליעד ועד כמה הכרנו טובה לזה שכל הזמן מעניק בטובו מים אויר ילדים פרנסה ואור.

 

שאלו את אלו שמנסים להשתקם ולחזור לבתיהם אחרי הפסקת האש כמה הם מודים ומתחננים שהשלום ישרה במעונם ויוכלו להקדיש מחדש תשומת לב לילדיהם לעסקיהם ולמקום מגוריהם? אז מה דעתכם נגמרה ההפסקה הפעמון צילצל הגיע זמן לשוב,שיעור חפשי המורה אולי מסתתר אך אנו תלמידים בוגרים אין לנו צורך לתרגל שנית שכר ועונש יודעים אנו מי בעל הבית האמיתי ומי רק משחק אותה.

 

בפעם הבאה שתגידו ברוך השם או שתזכירו ברוך אתה השם אלוקינו מלך העולם עיצרו וחישבו ושאלו את עצמכם האם אכן אנו מאמינים שהוא מלךהעולם או שרק אני מלך העולם ובטובי אני מאפשר אף לחברי מעט אויר לרפואה? כמה ישבתם היום עם צאצאיכם ליטפתם אותם הקשבתם אליהם עודדתם אותם שיתפתם אותם בהחלטות?

 

הי אתם שם לפני שקונים תרופות הרגעה ומכבים שריפות בואו נלמד לחיות באהבה. 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר