מס' צפיות - 378
דירוג ממוצע -
מנעול, היפתח!
מאת: יאיר מור 13/01/09 (02:56)

חזון הבית הדיגיטלי הולך ומתפתח עם השנים: זה התחיל משלטים-רחוקים לאורות, המשיך במסכי-ביקורת על המקרר, מצלמות האבטחה כבר מזמן IN ברשת, ועכשיו מגיע תור המנעול.

 
חברת המנעולים Schlage ("שלאגה") משיקה את שירות Schlage Link. השירות החדש הוא בעצם חבילת מוצרים המאפשרת לקחת שליטה על כל מה שקשור לפתיחת וסגירת הבית, דרך הרשת.

 
המנעול החדש - שהוא, כמובן, לב החבילה - יכול להיפתח ע"י מפתח (אבל זה הרי לא חדש לכם, נכון?), קוד 4 ספרתי המוקש על המקשים המצורפים, או באמצעות אתר האינטרנט, שאליו אפשר לגשת גם מהסלולארי. בעל החבילה יכול גם לשנות את קודי הגישה דרך האתר, כך שאם הזמנתם זגג, אתם יכולים לתת לו את הקוד הזמני שהחלפתם רק עבור יום בואו החגיגי. כמו כן, המערכת מתחברת גם למצלמות האבטחה - וכך מאפשרת למשל לצלם כל פעם שנכנס מישהוא הביתה (אהא, אז זה המאהב של האישה!) - וגם לאורות, כך שניתן להגדיר דפוס של הדלקת אורות בשעת כניסה לבית, או לפי שעות. בנוסף, המערכת יכולה להתריע ב-SMS לבעלים במקרה של ניסיונות חדירה באמצעות הקלדת קודים סדרתית או פריצת המנעול בכוח.

 
המחיר, כמובן, לא מיועד למי שעדיין גם ב"עמידר": ערכה התחלתית עם מנעול אחד (הלו, מה עם הדלת לבריכה מאחור?), ערכת שליטה אחת למנורות (לא מספיק לדירות גדולות) וקופסת החיבור לרשת עולה 300 דולר, וחוץ מזה יש גם תשלום חודשי של 13 דולר על השירות ברשת. ממש גנבים, לא?

 

לבלוג של יאיר מור

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר