מס' צפיות - 822
דירוג ממוצע -
המלחמה בעזה - גם ברשת
המלחמה בעזה עוברת לממדים נוספים ובניהם, גם לרשת האינטרנט. חייל האוויר פתח ערוץ ב-YouTube. האקרים ערביים פרצו לאתר ynet בגרסה האנגלית. וזו רק ההתחלה.
מאת: טור אורח 05/01/09 (02:25)

מאת: מערכת pCon

 

המלחמה בעזה מתנהלת בימים אלו במספר ממדים - בשטח הפיזי עצמו, בתקשורת המסורתית וגם באמצעות האינטרנט, כאשר שני הצדדים הלוחמים מנסים להשתמש בכל הכלים על מנת לנצח בכל החזיתות. להלן סיכום האירועים האחרונים ברשת האינטרנט.

חייל האוויר הישראלי פתח לאחרונה ערוץ תעמולה חדש ב-YouTube המתעד את תקיפותיו כנגד פעילי ומבני החמאס בעזה, וכמו כן, גם תיעוד של שיגור הרקטות של חמאס לעבר האוכלוסייה האזרחית בישראל.

חייל האוויר משתמש גם בפלטפורמה החברתית של האתר Twitter על מנת להפיץ את העדכונים האחרונים שלו באמצעות SMSים, אימיילים ומסרים מיידים, לרשימת נרשמים שביקשו זאת, הכוללת כבר למעלה מ-2900 חברים.

במקביל נפרצה בסוף השבוע האחרון מערכת הניהול של רשם המתחמים הישראלי, DomainTheNet, על ידי קבוצת האקרים ערביים המכנה עצמה "Team Evil". ההאקרים שיבשו את ניתוב האתרים של בנק דיסקונט ושל ynet בגרסה האנגלית, כך שמי שהקליד את כתובתם הגיע לדף המכיל מסרים אנטי ציוניים ואנטי אמריקניים. התקלה תוקנה ובוצעו פעולות נוספות על מנת למנוע פריצה נוספת בעתיד.

במתקפה אחרת מסוגה הופל ביום שבת בערב האתר תיק דבקה, המספק חדשות וניתוחים בעברית ובאנגלית בתחומי צבא ופוליטיקה. האתר, אשר זוכה לפופולאריות רבה, גם בחו"ל, הופל ככל הנראה במתקפת denial of service (בר"ת DoS) - סוג של מתקפה בה שולחים ההאקרים בקשות רבות לשרת האתר עד שהוא קורס.

המלחמה ברשת נמצאת כנראה רק בתחילתה. משרד החוץ פרסם לאחרונה בקשה לבלוגרים המתגוררים ביישובי הדרום להעביר אליו תמונות, סרטונים ופוסטים שכתבו, המתעדים את המתרחש בדרום. בתכנים אלו הוא מתכוון להשתמש במערך ההסברה שלו. הכתובת במשרד החוץ להעברת מידע בנושא זה היא submit@mail.gov.il.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר