מס' צפיות - 341
דירוג ממוצע -
"האמת אודות מוטיבציה"
יום גשום מאוד היה אותו יום. הבעל שם-טוב ותלמידיו ישבו בישיבה שקועים עמוק בתפילה ובלימוד,
מאת: דוד דרומר 29/12/08 (16:46)

 

"האמת אודות מוטיבציה"

 

יום גשום מאוד היה אותו יום. הבעל שם-טוב ותלמידיו ישבו בישיבה שקועים עמוק בתפילה ובלימוד, בעת שעגלה שעברה שם, נתקעה עמוק בבוץ. העגלון הגוי תחב את ראשו בחלון הישיבה ובקש מן התלמידים לסייע לו. כשראו התלמידים שהעגלה שקועה בבוץ עד טבורה, אמרו לו שאין זה לפי כוחם והם אינם יכולים לחלץ את העגלה. השיב להם הגוי בביטוי רוסי ידוע: "יכולים אתם גם יכולים, אלא שאינכם רוצים. וכשאנשים אינם רוצים, הם מעמידים פנים שאינם יכולים".

  

הבעל-שם-טוב הסביר לתלמידיו: צריכים אנו ללמוד מדברי העגלון כיצד לעבוד את ה' באופן יותר טוב. התורה אומרת כי אנו חייבים תמיד לעמול ולהתחזק בלימוד-התורה. אלא שלפעמים אנו משוכנעים שחסרים אנו את היכולת לכך, בעוד שלמעשה, אנו חסרים את המוטיבציה. האמת היא, שאנו צריכים ללמוד ממענהו של העגלון כי יכולים אנו, גם יכולים, כי הקב"ה מעניק לנו כוח להשיג כל דבר שהוא טוב באמת. ורק מפני שאנו מושפעים ממניעים שליליים, אנו אומרים לעצמנו כי אין אנו יכולים.

                                                                         ליקוטי שיחות...

                                                                                           www.torah.in/he

הכותב הוא מנהל "אורי עוז הפקות"- מיזמים חינוכיים,קשרי קהילה ומשימות לאומיות. חבר בעמותות "רוח טובה" ו"החוויה היהודית",מנהל אתר אינטרנט בשם "תורה" כתובת האתר:www.torah.in/he1

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
בקשה
שושנה 18.03.14 (17:36)