מס' צפיות - 315
דירוג ממוצע -
ישראכרט, על המיתון שמעתם?
מאת: הצרכן 29/12/08 (01:32)

הבוקר התפרסמה מודעה גדולה בעיתוני הבוקר, חברת ישראכרט מודיעה ללקוחותיה על העלאת הריבית בחלק מכרטיסי האשראי שלהם. בזאת חברת כרטיסי האשראי ישראכרט מצטרפת לשאר המלווים במשק שנהנים מריבית נמוכה יותר מבנק ישראל ומצד שני מעלים את הריבית ללקוחותיהם. מישהו יוכל להסביר לי, מדוע בנק ישראל מתאמץ ומוריד את הריבית במשק?

 

ממשלות המערב, עושות כל מאמץ לטעון את המשק בכסף זול לרוב, כדי שהמשקים לא יפלו למיתון כבד. הורדת ריבית היא הצעד הנפוץ ביותר. הבנקים ושאר הגופים הפיננסים בישראל שעל פיהם ישק דבר, לא משתפים פעולה עם המהלך ובמקום להפחית את הריבית, הם העלו את תוספת הסיכון על הכסף ובכך יצרו כסף יקר יותר.

 

ישראכרט הצטרפה לחברות האשראי המתחרות, כאל ולאומי קארד שכבר העלו את הריבית בתחילת החודש הנוכחי.

 

המלצה: הגיע הזמן שגם אנו הצרכנים נאמר את דברינו, כנראה שמחזורי העסקות של חברות האשראי לא ירדו מספיק והם מרשים לעצמם להעלות ריבית על חשבוננו למרות המיתון הממשמש ובא. אולי כדאי שנחזור לידידנו המזומן החביב והטוב.

 

בואו נמעיט להשתמש בכרטיסי האשראי, עד שקברניטי החברות יבהלו, יורידו את הריבית וישחררו קצת חמצן למשק. לא מדובר על פעולה גורפת. במידה וכל אחד מאיתנו יפחית ב 30% את השימוש ברטיס האשראי, הם בהחלט יבינו את הרמז. 

 

לבלוג של הצרכן 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
פחות קניות בכרטיסי אשראי
כרכומית 04.02.09 (12:58)