מס' צפיות - 438
דירוג ממוצע -
ארה"ב - פחות טלפונים קוויים
סקר חדש שנערך בארצות הברית חושף - יותר אמריקאים מתנתקים משירותי הטלפון הקווי שלהם ומשתמשים בטלפון הנייד במקומו. מה הקשר בין מגמה זו למצב הכלכלי בארצות הברית?
מאת: טור אורח 26/12/08 (02:17)

מאת: מערכת pCon

 

יותר אמריקאים משתמשים בטלפון הסלולארי במקום בטלפון הקווי - כך חושף השבוע סקר שערך המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (ה-CCD או The Centers for Disease Control and Prevention) ממחלקת שירותי הבריאות האמריקאית, ה-HHS.

על פי הסקר שערך המרכז, אחד מכל 6 אמריקאים, כ-17.5%, השתמשו במחצית הראשונה של שנת 2008 בטלפון הנייד שלהם וויתרו לחלוטין על טלפון קווי בביתם. זאת, לעומת 13.6% מהאמריקאים שהשתמשו בגישה זו בתקופה המקבילה אשתקד.

הסקר גם מספק מספר נתונים מעניינים על פרופיל המשתמשים בטלפון הסלולארי. מרבית המשתמשים המסתמכים על הטלפון הנייד ככלי התקשורת העיקרי שלהם גרים בדירת שותפים (כ-63%). כ-35.7% מהם הם בגילאי 25 עד 29 שנים ו-33.6% מהם גרים בדירה שכורה.

יותר גברים מנשים חיים בבתים שבהם אין טלפון קווי כלל אך יש לפחות טלפון נייד אחד. כ-18% מהגברים לעומת 14.4% מהנשים. יותר אנשים ממעמד סוציו אקונומי נמוך משתמשים בטלפון נייד בלבד מאנשים ממעמד גבוה יותר. כ-26% מהאנשים הנמצאים מתחת לקו העוני משתמשים בטלפון נייד בלבד לעומת 14.2% מאלו שנמצאים מעל לקו העוני.

מדוע זה קורה?

בין הסיבות להתרחבות מגמה זו היא המשבר הכלכלי שפקד בשנה האחרונה את ארצות הברית. לאמריקאים קל יותר לוותר על הטלפון הקווי שלהם ככלי לקיצוץ בהוצאות מאשר על הטלפון הנייד שלהם, בו הם משתמשים גם מחוץ לבית. האם מגמה זו תגיע גם לארץ?

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר