מס' צפיות - 332
דירוג ממוצע -
צרכנות או הישרדות
המשבר הכלכלי שהתחיל כמשבר פיננסי והמשכו במיתון ענק, יגע לכולנו בנימים הרגישים ביותר. מי שעוד חי בסרט ולא מרגיש את המשבר, חייב להפנים שזאת אשליה שבקרוב תתבדה.
מאת: הצרכן 26/12/08 (02:12)

ישיבה דחופה ומיוחדת, חופשה כפויה, ביטול שעות נוספות, הורדת שכר, צימצום שעות עבודה, הפחתת ימי עבודה, משרה חלקית, פיטורין. המשבר הכלכלי שהתחיל כמשבר פיננסי והמשכו במיתון ענק, יגע לכולנו בנימים הרגישים ביותר. מי שעוד חי בסרט ולא מרגיש את המשבר, חייב להפנים שזאת אשליה שבקרוב תתבדה. 

 

נכון יש מיגזרים שעדין לא מרגישים את הסערה כמו עובדי מדינה, נמלים, חברת חשמל וכו. אבל בקרוב גם הם ינזקו ובגדול. נושאי הצרכנות לדאבוני הופכים להיות שוליים מאד בתקופה בה אנו נלחמים על הישרדות בארץ הקודש. כוח הקניה שלנו עומד לרדת לרמה נמוכה כזאת, עד שהשאלות האם לרכוש ערוץ בתשלום, דור שלישי בסלולאר או מנוי בלוטו נט, פשוט יצחיקו אותנו. בקרוב הסוגיה תהיה האם לרכוש בשר לשבת או להסתפק בעוף מרוט אחד מסכן לכל השבוע וגם זה בקושי. עכשיו זאת כבר לא צרכנות זאת הישרדות.

 

הכלכלה בארץ ובעולם, נכנסה לסחרחורת קטלנית של חוסר ביקושים, עקב ההפסדים העצומים שנגרמו לכל משקיעי העולם, כך שקשה לראות איך הפלאנטה תיחלץ מהמצב העגום הזה. לצערי בהיסטוריה הקרובה, משברים כאלו הסתיימו במלחמות אדירות, אני מאד מקווה שהפעם זה לא יקרה.

 

לבלוג של הצרכן 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר