מס' צפיות - 619
דירוג ממוצע -
טושיבה - כונן SSD בנפח 512MB
חברת טושיבה הכריזה על כונן ה-SSD הראשון מתוצרתה המגיע בנפח של 512MB. מתי ישוחררו הכוננים הראשונים מדגם זה לשוק?
מאת: טור אורח 22/12/08 (02:44)

מאת: מערכת pCon

 

טושיבה מקדמת את כונני ה-SSD צעד אחד נוסף אל עבר המיינסטרים. החברה הכריזה בסוף השבוע האחרון על כונן ה-SSD הראשון מתוצרתה המגיע לנפח שיא של 512MB. בכך למעשה, היא תוכל לספק, לראשונה, אלטרנטיבה נאה לכוננים הקשיחים הרגילים המגיעים בנפח זהה.

הכונן יוצר בטכנולוגיית 43 ננו מטר, החדשה של החברה, ויוצג לראשונה בחודש ינואר בתחילת השנה הקרובה בתערוכת האלקטרוניקה הגדולה CES שתתקיים בלוס אנג'לס. אל השוק צפויים להשתחרר הכוננים הראשונים בטכנולוגיה זו כבר ברבעון הראשון של השנה הקרובה. טושיבה עדיין לא חשפה פרטים לגבי התמחור שלהם.

החברה מתכוונת להשיק מספר גרסאות לכונן בטכנולוגיה הזו בנפחים שונים של 256GB, 128GB, 64GB וכאמור, 512GB. הכוננים מותאמים להתקנה במחשבים ניידים ויגיעו בשני גדלים לבחירה, של 2.5 אינץ' ו-1.8 אינץ'. לדברי החברה, מהירות הכוננים מגיעה ל-240MB/sec בקריאה ו-200MB/sec בכתיבה.

כונני SSD צפויים להחליף בעתיד את הכוננים הקשיחים הרגילים, וזאת הודות ליתרונותיהם הרבים, הכוללים בין השאר: עמידות גבוהה יותר, חסכון באנרגיה ומהירות גדולה יותר. כרגע מחיריהם גבוהים יחסית לכוננים הקשיחים הרגילים, אך מצב זה צפוי להשנות בהדרגה. מידע נוסף על כונני SSD ניתן לראות בוויקיפדיה.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
אני מניח שהכוונה ל-512Gb :-)
יואל 29.12.08 (10:21)