מס' צפיות - 415
דירוג ממוצע -
ה-RIAA יפסיק לתבוע גולשים
ארגון ה-RIAA משנה את עמדתו ומחליט שלא לתבוע עוד גולשים פרטיים בגין פגיעה בזכויות יוצרים. מה גרם לארגון לשנות את עמדתו המסורתית ואיזו הפתעה חדשה מחכה למשתפי הקבצים?
מאת: טור אורח 22/12/08 (02:33)

מאת: מערכת pCon

 

ארגון ה-RIAA (ר"ת של Recording Industry Association of America), הידוע זה מספר שנים בפעילותו התקיפה כלפי גולשים מפרי זכויות יוצרים ברשת, משנה את עמדתו ומחליט שלא לתבוע עוד גולשים פרטיים. הארגון, המייצג את יצרני התקליטים הגדולים בארצות הברית, תבע עד היום מספר עצום של מעל ל-35 אלף משתמשים. לכן, מדובר בשינוי מפתיע למדי.

אליה וקוץ בה

הארגון אמנם לא מתכוון לתבוע עוד גולשים פרטיים, אך יחד עם זאת, יפעל בדרכים אחרות על מנת לפגוע בפעילות הפיראטית ברשת. בין השאר, הוא ישתף פעולה עם ספקיות האינטרנט במטרה לסכל פעילות בלתי חוקית ברשת. הסכמי שת"פ כבר נחתמו עם מספר ספקיות.

על פי ההסכמים הללו, גולשים שישתפו תכני מוזיקה באופן בלתי חוקי ברשת, יקבלו מספקית האינטרנט שלהם הודעה באימייל אשר תתריע בפניהם על פגיעה בזכויות יוצרים. ההודעה תשלח שלוש פעמים למשתמש, ואם לא יחדל בו מפעילותו, הספקית תנתק אותו מהשירות.

לא ייוותר לגולשים כבדים

למרות החלטתו הנוכחית, הוציא ה-RIAA, הודעה כי הוא עדיין משאיר לעצמו את הזכות לתבוע גולשים כבדים הפוגעים בזכויות יוצרים בהיקפים גדולים במיוחד. יחד עם הסייגים האלו, עדיין מדובר בהחלטה משמעותית למדי, שכן, מדובר באחד הארגונים המובילים בעולם בנושא זכויות היוצרים ברשת.

משמעות

המלחמה נגד גולשים פרטיים בעניין זכויות יוצרים, על פי מחקרים שונים, לא הוכיחה עד היום את יעילותה. הפיראטיות ברשת לא רק שלא קטנה מאז התחלת הגשת התביעות על ידי הארגון ב-2002, אלא אף התרחבה וגדלה. השינוי בהחלטת הארגון הוא סימן נוסף לכישלון במלחמה בפיראטיות והוכחה לכך שנדרשים פתרונות חדשים ויצירתיים יותר לטיפול בתופעה.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר