מס' צפיות - 558
דירוג ממוצע -
קובץ במייל? אל תפתחו!
מאת: יאיר מור 19/12/08 (03:11)

שימו לב: עדכון חירום לכל משתמשי חלונות, היישר מבלוג הטכנולוגיה PCMECH.

בתחילת השבוע התעוררה מהומה רבתי בעקבות הגילוי כי פגם בכל גרסאות "אינטרנט אקספלורר" (החל מ-5 וכלה ב-8), המאפשר להאקרים להשתלט על מחשבים באמצעות באג שגורם לסגירת הדפדפן כך שנשאר חיבור לא-מאובטח לאינטרנט. אתמול החלה מייקרוסופט, לאחר קריאתה החד משמעית "לא להשתמש באקספלורר עד להודעה חדשה" אלא למצוא אלטרנטיבה אחרת כגון פיירפוקס או אופרה, בדחיפת עדכון ראשון הסותם את הפרצה הוותיקה דרך מנגנון העדכונים של "חלונות". אם עוד לא קיבלתם את העדכון - עברו מייד לאתר ההורדה של פיירפוקס, ואל תמשיכו לגלוש באקספלורר עד לתיקון הבעיה.

אבל גם אם קיבלתם את העדכון - זה לא הסוף. האקרים שלא עוצרים לרגע כבר עובדים על דרכים אחרות לנצל פרצות אבטחה באקספלורר. אחת הדרכים הידועות ביותר היא לשלוח הודעת מייל אליה מצורף קובץ וורד - מאחר ומייקרוסופט סומכת על התוכנות של עצמה בעיניים עצומות, קבצים כאלה נפתחים באופן המאפשר להם להפעיל פקדי "אקטיב איקס" ללא שום מגבלה שהיא. לא יעזור אם תסרקו אותם קודם בעזרת אנטיוירוס.

 
לכן, הכלל הראשון בשימוש בטוח במייל הוא: אל תפתחו קבצים מצורפים משולחים לא מוכרים. פשוט לא. נקודה. אל תחשבו על זה אפילו. מחקו את המיילים האלה מייד עם הגעתם, גם מ"תיקיית המחוקים". אל תחשבו על זה פעמיים - "תזרקו אותם", כפי שוורדה רזיאל ז`קונט הייתה אומרת.

 
הכלל השני בשימוש בטוח במייל הוא: אל תפתחו קבצים מצורפים גם משולחים מוכרים, אלא אם כן ציפיתם להם מראש. כל קובץ שלא חיכיתם לו ספציפית, השאירו שם. אם אתם משתמשים בגוגל, תנו לו להסתכן. קיבלתם קובץ וורד? אם אתם משתמשים בג`ימייל האפשרות הזו כבר מובנית שם, אבל גם אם לא, שמרו את המסמך בלי לפתוח אותו, ושלחו אותו לגוגל-דוקס. תנו לשרתים של גוגל לסבול במקום המחשב שלכם - זה אולי לא הכי נוח ומהיר, אבל כשהחבר מעמדת-העבודה לידכם יידבק מקובץ וורד נגוע - אתם תודו לאל על הטיפים האלה.

 

לבלוג של יאיר מור

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר