מס' צפיות - 463
דירוג ממוצע -
הפרסום בגוגל עובד - עליכם!
מאת: יאיר מור 18/12/08 (02:25)

מי מאיתנו לא נתקל לפחות פעם ביום בפרסומות-החיפוש בגוגל, שמנסות לגרום לנו להתפתות לקניית מוצרים או השתתפות במבצעים במקום פשוט לגלוש לאתרים שלא מנסים לסחוט מאיתנו כסף (יש בכלל דבר כזה?)? עכשיו מסתבר שגם הפרסומות האלה, שלכאורה עוברות סינון ע"י גוגל, אינן תמימות לחלוטין.

חוקרים מחברת Websense פרסמו השבוע כי הם מצאו בגוגל פרסומות שדרבנו גולשים תמימים להתקין עותק "חופשי ובטוח" של תוכנת הכיווץ הפופולארית ווינראר, שלמעשה הוא תוכנה זדונית המשתלטת על המחשב. מרגע ההדבקה, בכל פעם שינסה המשתמש לגלוש לאתרים פופולאריים דוגמת גוגל, יאהו יו-טיוב, פייסבוק ועוד רבים (וטובים?), הוא יילקח במקום זאת לאתרים מתחזים הנשלטים בידי ההאקרים. התקרית הזו מוכיחה עד כמה מכניסים הם עסקי הרושעות, המאפשרים למפעיליהם לרכוש פרסומות יוקרתיות ביותר במנועי החיפוש הגדולים בעולם.

אלעד שארף, חוקר בחברה, ציין כי הגילוי מעלה שאלות מעניינות באשר לאחריות על התכנים: האם ניתן פשוט להאשים כאן את גוגל בעוון אי-בדיקת הפרסום לפני אישורו במנוע החיפוש, או שמא מדובר בתודעת-משתמש לקויה? בכל אופן, מוזר למצוא פרסומת לתוכנה כזו דווקא בגוגל, שיוזמה שלה נגד תוכנות כאלה מציעה עונשים בלתי פרופורציונאליים לאתרים שיתגלו כמכילים פרסומות לתוכנות מסוג זה (במקרה מסויים חשף הרג`יסטר לפני יותר משנה כי אתר תמים הוכתר ע"י גוגל כמסוכן לגולשים, מה שגרם לפגיעה רצינית במפעיל האתר, שהיה בסך הכל אתר חדשות). בנוסף, גם לאחר שדווח האירוע לגוגל הם לא מיהרו להסיר את הקישור, והוא הוסר רק ביום שני (בערך), כשבוע לאחר הפניה של WEBSENSE.

הלקח מהמקרה ברור: אל תאמינו לכל מה שכתוב בפרסומות - בייחוד לא עם אלו פרסומות למתנות-חינם.

 

לבלוג של יאיר מור

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר