מס' צפיות - 760
דירוג ממוצע -
אושרו תקנות חוק האח הגדול
כל אזרחי ישראל בתוכנית ריאלטי - ועדת החוקה של הכנסת אישרה את תקנות חוק האח הגדול, המאפשר למשטרה לעקוב אחר נתוני הטלפוניה והתקשורת של כל אזרח.
מאת: טור אורח 14/12/08 (15:22)

מאת: מערכת pCon

 

ועדת החוקה של הכנסת התכנסה ביום חמישי האחרון לדיון בעניין חוק האח הגדול ואישרה את התקנות בעניין הקמתו של מאגר נתוני התקשורת על אזרחי ישראל. המאגר, אשר יוקם על ידי המשטרה, יכלול נתונים טכניים רבים אודות תושבי ישראל, ובניהם, מספר הזיהוי ומספר הטלפון שלהם.

הועדה התכנסה בתקופת הפגרה של הכנסת לדיון חירום. זאת, לאחר שבדיון האחרון התגלה כי המשטרה ממשיכה לקבל מחברות התקשורת, גם כיום, לאחר כניסתו של חוק האח הגדול לתוקף, את נתוני התקשורת של לקוחותיהן ללא צו משפטי. הועדה קבעה כי המשטרה לא תוכל עוד לעשות זאת, ומעתה תשתמש ללא צו רק במאגר הנתונים החדש שיוקם.

הועדה קבעה תקנות לצמצום בעלי הגישה למאגר וכמו גם תקנות בעניין אבטחתו - נושא אשר הטריד רבים עד היום. ראוי לציין בעניין זה, כי כנגד חוק האח הגדול הוגשו עד היום שלוש עתירות לבג"ץ, של האגודה לזכויות האזרח, מועצת העיתונות ולשכת עורכי הדין. העתירות הוגשו לאחר שחברי הכנסת לא קיבלו את ההסתייגויות שביקשו להכניס בחוק שלושת הארגונים.

העתירות דורשות לצמצם את החוק ולהכניס בו מגבלות נוספות וזאת בשל חשש לפגיעה בפרטיות. לשכת עורכי הדין ביקשה שלא להחיל את החוק על עורכי הדין על מנת להגן על החיסיון בינם לבין לקוחותיהם. שלושת העתירות אוחדו לאחרונה על ידי נשיאת בית המשפט העליון, דורית בייניש, והדיון בעניינן נדחה לתחילת שנת 2009. עד אז, נתוני התקשורת של כל תושבי ישראל ימשיכו להיות חשופים לעיני המשטרה.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר