מס' צפיות - 384
דירוג ממוצע -
משבר כלכלי- היש דבר כזה?
אז למה דווקא עכשיו שמים על זה כזה פוקוס? למה כל מהדורות החדשות פותחות בידיעות כלכליות ולא בידיעות מדיניות או ידיעות חשובות אחרות? למה כל הבלאגן הזה? למה כל ההפחדות האלה? התשובה בפנים....
מאת: אלכס 10/12/08 (13:21)

ניתן לחלק את האנשים לשלושה מעמדות סוציאליים: מעמד העניים, מעמד הביניים ומעמד העשירים. החלוקה הזאת הייתה תמיד, ותמיד תהיה. תמיד יהיה את העשיר בעל הכסף שחסר לעני, ותמיד יהיה את מעמד הביניים שלא רע לו אך הוא שואף ליותר. תמיד יהיה יחס כלשהוא בין העני,הממוצע, והעשיר. כידוע, כאשר יורד גשם - כולם נרטבים.

 

מכאן נובע שבעת משבר כלכלי - כל המעמדות ייפגעו. לעניים יהיה פחות כסף לתת לעשירים, ורמת מעמד הביניים תרד גם כן. יכול להיות שחלק מהאנשים יראו בזה חצי נחמה. אבל האמת היא ששום דבר לא הולך להשתנות. החלוקה של האנשים למעמדות תמשיך להתקיים בדיוק כמו שהיא. העניים תמיד יהיו אלה שאין להם כסף, העשירים תמיד יהיו אלה שיש להם הרבה כסף השאלה היא אם כן איפה יהיה מעמד הביניים?

 

ככל שמעמד הביניים הוא יותר עני כך גם העשירים הם יותר עניים, ככל שמעמד הביניים הוא יותר עשיר כך גם העשירים הם יותר עשירים. מעמד הביניים מבטא בעצם את הממוצע בין העניים לעשירים. מכאן ניתן לראות שמעמד הביניים הוא האבן בוחן של כל המעמדות. לפעמים מעמד הביניים יהיה למעלה, לפעמים למטה, זאת אומרת תמיד יש תקופות של מיתונים ומעופים רק לא תמיד מודעים אליהם.

 

לאחרונה אנו נתקלים בהרבה חדשות על הכלכלה שנמצאת במשבר ועל המיתון הקרב ובא. הנושא הזה הפך לנושא שלא ניתן לדלג עליו בסדר היום. כבר דיברו איתכם על זה היום? חשבתם אולי שיש משהוא שקורה מאחורי הקלעים? כי הרי כפי שכבר אמרנו תמיד יש מצבים של עליות ותמיד יש מצבים של ירידות.

 

אז למה דווקא עכשיו שמים על זה כזה פוקוס? למה כל מהדורות החדשות פותחות בידיעות כלכליות ולא בידיעות מדיניות או ידיעות חשובות אחרות? למה כל הבלאגן הזה? למה כל ההפחדות האלה?

 

התשובה היא שאי שם יש מישהוא שזה כדאי לו ושיש לו אינטרס לכך. שום פעולה לא מתבצעת אם אין למישהוא אינטרס אליה. אולי זה לא נראה לכם הגיוני אבל ככה זה. יש מישהוא שיש לו אינטרס להפיל את כל הכלכלה העולמית ואיך הוא עושה את זה? על ידי הפחדה חוזרת ונישנית. הוא מפיץ שמועה שיש בלאגן, ואנשים מתחילים להתנהג כאילו שיש בלאגן, ואז באמת יש בלאגן אמיתי. אנשים רצים בפאניקה למכור מניות, כתוצאה מכך, חברות נסגרות, עובדים מפוטרים, המשקיעים לא משקיעים וחברות חדשות לא קמות.

 

והנה לכם משבר כלכלי אמיתי. וכל זה למה? כי זה כדאי למישהוא שנחשוב שיש בלאגן, ונפעל בהתאם. לסיכום: מציאות מדומה בוראת מציאות אמיתית, אז קחו לכם מטריה ואל תירטבו בשיטפון הקרב ובא.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר