מס' צפיות - 521
דירוג ממוצע -
גוגל ו-Salesforce בענן משותף
גוגל וחברת התוכנות הארגוניות Salesforce.com הכריזו על שיתוף פעולה בין שירותי המחשוב בענן שלהן, App Engine ו-Force.com. למי יש סיבה לפחד מכך?
מאת: טור אורח 10/12/08 (02:39)

מאת: מערכת pCon

 

גוגל ו-Salesforce.com הכריזו על שיתוף פעולה בין שתי פלטפורמות הענן שלהן - App Engine של גוגל, המאפשר למפתחים לפתח יישומים כשירות מקוון ולאחסן אותם על שרתי גוגל, לבין Force.com, המאפשר לפתח שירותים מקוונים לתוכנות הארגוניות של Salesforce.com.

שיתוף הפעולה החדש בין השתיים ישלב בין מאגרי הנתונים שלהן כך שמפתחים יוכלו להשתמש בהם כאילו היו מאגר מידע אחד. כך למשל מפתחי תוכנה ב-App Engine יוכלו להשתמש בבסיס הנתונים הארגוני שנמצא בשרתי Force.com לצורך שיפור השירות ללקוח, ומאידך, תוכנות CRM ב-Force.com יוכלו להשתמש ביישומים חברתיים שנבנו ב-App Engine להרחבת יכולותיהן.

מדובר בדריסת הרגל הגדולה ביותר של גוגל אל השוק הארגוני ובצעד משמעותי בתחרות שלה מול מיקרוסופט בתחום. נכון להיום, האינטרגציה של שני השירותים נחשבת לגדולה ביותר בהיקפה בתחום המחשוב בענן, מה שממצב את גוגל ו-Salesforce.com בעמדה טובה למדי בתחרות בשוק זה.

מיקרוסופט אמנם הודיעה כי היא עובדת על פיתוחה של פלטפורמת מחשוב בענן משלה בשם Azure, אשר צפויה להציג מערכת הפעלה שלמה כשירות, אך זו עדיין אינה זמינה, מה שמשאיר אותה, בשלב זה, מאחור.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר