מס' צפיות - 524
דירוג ממוצע -
יום שישי השחור משחור
כאשר המדינה הדמוקרטית נוקטת באלימות כדי לקנות מצרכים לחג המולד אל נתפלא שעמים אחרים נוקטים באלימות מסיבות פוליטיות ומדיניות.
מאת: רועי אורן 07/12/08 (15:00)

יום שישי השחור הוא כינוי ליום שישי שלאחר חג ההודיה הפותח את עונת המכירות לקראת חג המולד. יום זה נקרא כך מאחר וביום זה היו מסמנים בספרי החשבונות את הרווחים וההפסדים. כלומר: בצבע אדום את ההוצאות וההפסדים, ובצבע שחור את הרווחים והחסכונות. יום זה נחשב כיום הקניות הרשמי בארה"ב בה נשברת שיא הצריכה.

 

ביום זה חוזים הכלכלנים הבכירים בארה"ב מהו מצבו של השוק האמריקאי כלומר:האם הוא בהאטה או בצמיחה. אך יום זה מכונה שחור גם בשל האלימות הפיזית בה נוקטים אנשים אשר נלחמים על כל פריט ומצרך כאילו מדובר בסוג של מלחמת ההתשה.

 

ביום שישי השחור האחרון (28 בנובמבר) נהרג עובד של וול מארט שנורה ע"י אחד הקונים, ונהרגו שלושה עובדים של רשת הצעצועים הגדולה טויס אר אס. ההתנהגות האלימה שנוקטים תושבי ארה"ב כלפי בעלי חנויות צריכה להדאיג את אמריקה בפרט והעולם בכלל.

 

חייבים להעניש פורעים אלו על מנת להעביר מסר לשאר שאלימות ופשע אינם משתלמים אלא מזיקים לאדם ולמשפחתו. כך נלמד לקח את הפורעים שלא מהססים לקחת את החוק לידיים.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר